Angielski dla poszerzenia wiedzy

Jestem nauczycielką w szkole podstawowej, gimnazjum i w liceum. Uczę różne dzieci, które czasami chętnie się uczą, a czasami niekoniecznie. W liceum już bardziej kładą nacisk na naukę, ponieważ jest to spowodowane zbliżającą się maturą. Natomiast jeżeli chodzi o gimnazjum, to wszechobecny okres buntu rzutuje też często na oceny.

Zainteresować dzieci językiem angielskim

język angielski w KatowicachJako nauczyciel w szkole powszechnej, mam czasami ciężki orzech do zgryzienia. Wszystkich należy traktować tak samo, jednak niestety inni potrzebują więcej czasu aby przyswoić wiedzę, inni mniej. Więc postanowiłam wyprosić dyrektora o zajęcia dodatkowe, dla osób, które wymagają wyrównania programowego. Jeżeli chodzi o język angielski w Katowicach, to nauczamy go na bardzo wysokim poziomie, co może potwierdzać fakt, że nasi uczniowie bardzo często wygrywają wojewódzkie olimpiady językowe. Udało mi się uzyskać zgodę na dodatkowe zajęcia, i postanowiłam od razu wprowadzić je w życie. Na tych zajęciach, mogłam pozwolić sobie na większą swobodę, i nie trzymanie się typowego nauczania programowego. Testowałam więc różne metody nauczania, starałam się zainteresować uczniów. O dziwo, przyjęli te zajęcia z aprobatą, i zaczęli się chętnie uczyć. Pokazywałam im różne materiały, przynosiłam gry edukacyjne po angielsku. Można było również wykorzystać przeróżne aplikacje, korzystając z tego, że każde dziecko ma dostęp do telefonu z internetem, i sobie taką pobrać. Wszystko, co służy nauce, jest przydatne.

Moje zajęcia zaczęły się cieszyć takim zainteresowaniem, że zaczęło do mnie przybywać coraz więcej uczniów. Każdego wciągnął język angielski, który na dodatkowych zajęciach, był wykładany nietypowo, ale jak widać skutecznie. Uczniowie zaczęli poprawiać swoje oceny, i wyrównywać braki.

Angielski dla poszerzenia wiedzy
Przewiń na górę