Anioł wyrzeźbiony w szkle

Boże Narodzenia to czas szczególny, wypełniony przygotowaniami, pełen zadumy i radości, który spędzamy w gronie najbliższych. Każde dziecko wypatruje pierwszej gwiazdki, nie mogąc już doczekać się wizyty Świętego Mikołaja. Nie dla wszystkich jednak święta są radosne. Poniższa historia pokazuje jednak, że cuda się zdarzają, również te małe.

Szklana ręka anioła, która czyni cuda

anioły ze szkłem ręcznie robionePewien młody mężczyzna nie miał rodziny ani nikogo bliskiego. Nie chciał spędzać świąt samotnie w domu, dlatego postanowił na ten czas wyjechać do pensjonatu w górach. Planował zostać tam aż do Nowego Roku. W przeddzień podróży zrobił większe zakupy w markecie. Wracając spotkał starego człowieka, który sprzedawał ozdoby świąteczne, między innymi anioły ze szkłem ręcznie robione. Młody mężczyzna był zauroczony figurkami, kupił więc jedną z nich . Sprzedawca z uśmiechem stwierdził, że anioł będzie nad nim czuwał. W Wigilijny wieczór mężczyzna jechał samochodem. Był już niedaleko celu. Od kilku godzin padał gęsty śnieg. Gdy przejeżdżał przez ciemny las, silnik nagle zgasł i nie chciał zapalić. Na szczęście kilka metrów dalej na skraju lasu stał dom jednorodzinny. Starsze małżeństwo było właśnie w trakcie kolacji wigilijnej, gdy do drzwi zapukał zbłąkany wędrowiec. Gospodarze zaprosili go na wieczerzę i pozwolili przeczekać śnieżycę. Był to początek pięknej przyjaźni. Po raz pierwszy od kilku lat młody mężczyzna nie spędził świąt samotnie. Czyżby faktycznie czuwał nad nim anioł, jak zapewniał uliczny sprzedawca? Któż to wie…

Powyższa historia pokazuje, że nawet w pozornie beznadziejnej sytuacji nie należy tracić nadziei. Życie potrafi zaskakiwać. Los ma szansę odmienić się na lepsze, jeśli tylko mu w tym pomożemy. No i zawsze można liczyć na swojego anioła stróża. 

Anioł wyrzeźbiony w szkle
Przewiń na górę