Blaty i posadzki kamienne

blat kuchenny

Kamień stanowi jeden z najbardziej niezwykłych materiałów, jest on twardy, szorstki i wyjątkowo surowy, by po obróbce kamieniarskiej przeistoczyć się w piękne dzieło sztuki, które zachwyca swoimi niezwykłymi detalami, strukturą i gładkością oraz misternością zdobień na jej powierzchni. Nie więc dziwnego, że kamień mimo swojej surowości i teoretycznemu prymitywności wciąż stanowi jeden z najbardziej pożądanych materiałów ozdobnych, wykorzystywanych najczęściej jako element ozdobny ścian i posadzek do domów, hoteli czy nowoczesnych biurowców które warszawa posiada coraz więcej.

blat kuchennyPrzepiękne domowe blaty kuchenne czy posadzki kamienne warszawa Obecnie kojarzą się głównie z przejawami luksusu, wyszukania jak i stylu, jaki posiada właściciel danego mieszkania. Jednocześnie jest to materiał wyjątkowo trwały i mimo długoletniego, intensywnego użytkowana wciąż będzie wyglądał bardzo dobrze. Jednocześnie jest to materiał wyjątkowo przyjazny i bardzo łatwy w sprzątaniu ze względu na fakt, że wszelaki brud nie ma żadnej powierzchni, na której mógłby osiąść i trwale się przywiązać do niej, utrzymując podczas sprzątania. Z tego względu przejechanie odkurzaczem, czy miotłą kończy się praktycznie natychmiastowym sukcesem i wysprzątaniem całej powierzchni.
W przypadku biurowców, drugim co do popularności materiałem poza kamiennymi posadzkami są z pewnością spieki kwarcowe w postaci materiału takiego jak laminam.

Laminam mimo procesów obróbki wciąż stanowi naturalny materiał, który powstaje w wskutek spieków kwarcowych z naturalnych i starannie wyselekcjonowanych ziaren kwarców poddanych obróbce w temperaturze sięgającej nawet 1220 stopni Celsiusza. Takie płyty mimo swojej stosunkowo niewielkiej grubości wsiać pozostają wyjątkowo wytrzymałe i eleganckie, dzięki czemu są bardzo często stosowane jako elementy wykończeniowe dla luksusowych apartamentów hotelowych czy biurach. w których rozległy hol na parterze stanowi piękną wizytówkę podnoszącą wagę całego biura i znajdujących się we wnętrzu instytucji. Praktycznie każdy gość, który będzie zmuszony pojawić się w firmie zlokalizowanej w takim biurowcu, będzie urzeczony niezwykłym bogactwem jak i klasą jaka aż bije z ozdobnych ścian i posadzek.

Blaty i posadzki kamienne
Przewiń na górę