Botox i zabiegi na twarz – co powinniśmy wiedzieć?

botox

Coraz więcej osób rozważa poddanie się różnego rodzaju operacjom plastycznym. Bez względu na to czy są to zabiegi większe czy mniejsze (bo jak każdy zabieg są one poważne), to powinniśmy dowiedzieć się o nich jak najwięcej, żebyśmy później nie żałowali podjętej decyzji.

Botox zniknie z organizmu

botoxNajważniejsze jest oczywiście wybranie renomowanej kliniki w Bydgoszczy i najlepszego lekarza. Lepiej jest się wstrzymać z operacją na dostępny termin u dobrego chirurga, niż iść pod nóż szybciej u jakiegoś lekarza o niezbyt dobrej opinii i renomie. Poza tym, należy zawsze pamiętać, że medycyna estetyczna zawsze niesie ze sobą ryzyko komplikacji i tego, że nie będziemy zadowoleni z jakiegoś powodu z przebytego zabiegu. O ile botox-Bydgoszcz to coś co prędzej czy później zniknie z naszego organizmu o tyle operacja nosa czy uszu to coś trwałego, co zmieni tylko kolejna operacja. Do tego dobrze jest się też zastanowić, czy faktycznie taka operacja jest nam potrzebna. Często pomocne mogą być dla nas laserowe zabiegi na twarz czy też bardziej zaawansowane i nowoczesne zabiegi na ciało. Są one dużo bezpieczniejsze, choć ich efekt nie jest tak trwały jak operacyjny. Poza tym nie zawsze możemy się poddać operacji. Wiele chorób jest ich przeciwwskazaniem, nie wspominając już o ciąży czy szpitalnym leczeniu.

Niektóre leki tez mogą wchodzić z niekorzystne interakcje z narkozą czy lekami podawanymi po operacji wspomagającymi regenerację. Przed każdym takim zabiegiem trzeba oczywiście poinformować lekarza o naszych chorobach i przyjmowanych lekach, nawet tych ostatnich, na przykład związanych z przeziębieniem. O takich sprawach należy pamiętać.

Botox i zabiegi na twarz – co powinniśmy wiedzieć?
Przewiń na górę