Być jak dorosły – dziecięce stylizacje

 

Dzieci od najmłodszych lat bawią się poprzez naśladowanie zachowań dorosłych. Udają, że wykonują rozmaite zawody, albo prowadzą dom lub wydają wystawne przyjęcia dla swoich lalek i pluszowych zwierzątek. To normalne zachowanie, które pomaga maluchom rozwijać wyobraźnię i emocje, poza tym kształtuje umiejętność pracy w grupie, współodczuwania itp. – lista, którą wymieniają psychologowie jest długa.

Dzieciaki w złotych kolczykach

kolczyki złote dla dzieciJednym z elementów „dorosłego świata”, do którego dzieci pragną mieć dostęp jest moda. Dziewczynki w za dużych szpilkach mamy i chłopcy w ojcowskich marynarkach to często rozczulający element rodzinnych spotkań albo wieczornych domowych rozrywek. Nic więc dziwnego, że dorastająca pociecha na którymś etapie swojego życia może zapragnąć noszenia kolczyków. Temat do niedawna mocno kontrowersyjny, dziś nie budzi już aż takich emocji. Dzieci, których uszy zdobią kolczyki to codzienny widok. Uważny obserwator dostrzeże też, że kolczyki te są zwykle złote. Dlaczego? Przebijanie uszu to współcześnie nietrudny i mało bolesny zabieg. Jeśli wykona go osoba odpowiednio do takiej pracy wyszkolona i dysponująca odpowiednim, sterylnym sprzętem, przekłucie uszu jest całkowicie bezpieczne. Jest jeszcze jeden element tej układanki, czyli rodzaj kolczyków. Kolczyki złote dla dzieci to najlepszy z możliwych typów tych ozdób. Popularne i tanie kolczyki metalowe mają tę wadę, że mogą prowadzić do niepożądanych konsekwencji, na przykład późniejszych alergii.

Maluchy chcą wyglądać jak dorośli i wraz z upływem lat powoli się nimi stają. Równie ważny, co rozwój fizyczny i intelektualny jest dla dzieci kształtowanie własnego gustu i stylu – tworzenie swojego wizerunku. Jednym z jego elementów jest pragnienie noszenia nie tylko praktycznych, ale i ładnych ubrań oraz biżuterii. O ile noszenie bransoletek i pierścionków nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pociech, o tyle kolczyki to akcesorium, któremu rodzic musi poświęcić pewną dozę uwagi – dobór materiału, z którego będą wykonane może zaważyć na bezpieczeństwie dziecka.

 

Być jak dorosły – dziecięce stylizacje
Przewiń na górę