Cięcie laserem gablot pleksi

Pracuję w muzeum przy wystawie starych artefaktów. Zajmuję się ich konserwacją i dbam o to, by były w jak najlepszym stanie, w końcu to rzeczy z historią. Do tej pory część z nich leżało na zapleczu w specjalnych szafach. Teraz jednak miały się one znaleźć na wystawie.

Cięcie laserem jest precyzyjne

https://www.jklaser.pl/uslugilaserem/ciecie.htmlMuszą być one jednak wstawione do gabloty z pleksi. Takie przeźroczyste szafeczki są najlepsze, bo są szczelne, a jednocześnie wszystko przez nie widać, więc odwiedzający mogą zobaczyć artefakty z każdej strony. Inne gabloty też mamy z pleksi właśnie. Szkło jest cięższe i trzeba bardziej o nie dbać. Gorzej się je czyści, a jak się zbije to jest problem. Pleksi to tworzywo sztuczne, więc nie ma takiej obawy. Żeby taka gablota mogła zostać wykonana to trzeba było dobrze przygotować jej poszczególne części. Najlepiej jest wykonać tutaj cięcie laserem, ponieważ jest ono najdokładniejsze i najbardziej precyzyjne, nie tylko jeśli chodzi o tworzywa sztuczne, ale też o drewno, papier, tekturę, plastik, a nawet gąbkę. Laser sprawia, ze krawędzie gabloty nie są ostre, ale są gładkie. Cięcie laserem odbywa się w fachowych firmach przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Laser jest programowany komputerowo, więc nie ma obawy, że coś będzie miało nieprawidłowy wymiar. To szef zamawiał gabloty do muzeum, a ja miałam razem z kolegą pojechać do firmy i je odebrać. Sprawdziliśmy, czy wszystko się zgadza, i czy wygląda dobrze i podpisaliśmy papiery o odbiorze.

Gabloty z pleksi już stoją na właściwym miejscu. Został dokładnie wyczyszczone, a przedmioty zostały tam delikatnie położone. Wszystko sprawdziliśmy, więc niedługo pierwsi odwiedzający będą mogli wejść na nową salę wstawową muzealną i je podziwiać.

Więcej o cięciu: www.jklaser.pl

 

Cięcie laserem gablot pleksi
Przewiń na górę