Co obejmują usługi korekty lakieru?

Zniszczenia samochodowego lakieru sprawiają, że pojazd wygląda wyjątkowo nieestetycznie.

Nawet w miarę nowe auta, które często są diagnozowane i naprawianie, przez rysy, drobne pęknięcia czy przebarwienia sprawiają wrażenie wysłużonych pojazdów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że stosowane współcześnie lakiery są estetyczne, ale niestety niezbyt trwałe. Samochód kupiony prosto z salonu już po pół roku może więc mieć widoczne na karoserii ślady po szczotkach z myjni automatycznej czy inne drobne zniszczenia.

Powłoka lakiernicza cały czas podlega również działaniu warunków pogodowych. Auto poruszające się po drogach narażone jest na deszcz, ostre promienie słoneczne, niskie temperatury.Lakier z czasem może więc ulec częściowemu utlenieniu. Wtedy niezbędna staje się jego korekta. Lakiernie oraz salony pielęgnacji aut proponują kierowcom usługę określaną mianem auto detailng. Pod tą nazwą najczęściej kryje się właśnie korekta lakieru. Co może jednak wejść w skład takiej usługi? Otóż zwykle chodzi tutaj o renowację lakieru.

Polerowanie z użycie specjalnych narzędzi obrotowych pozwoli usunąć wszystkie zarysowania, hologramy czy zmatowienie powłoki lakierniczej. Specjaliści używają tutaj również pasty polerskie o odpowiedniej gradacji oraz mleczka przeznaczonego do pielęgnacji lakieru. Korekta wiąże się jednak nie tylko z usunięciem zmian na powłoce samochodu. Po całym zabiegu należy także usunąć pozostałości wykorzystywanych w nim past. Specjaliści wykorzystują do tego alkohol izopropylowy z wodą destylowaną.

Cała usługa obejmuje najczęściej mycie samochodu, usuwanie smoły i innych bardziej odpornych zabrudzeń. Następnie pojazd przygotowywany jest do zabiegu. Należy okleić uszczelki i inne elementy, które mogłyby ulec zniszczeniu podczas polerowania. Dopiero wtedy wykonawca pokrywa lakier pastą ścierną o właściwie dobranej do poziomu zniszczeń degradacji i poleruje powierzchnię lakieru. Często jednocześnie polerowane są także wszelkie elementy metalowe, odnawiane opony oraz konserwowane elementy nadwozia wykonane z plastiku.

Po więcej informacji zapraszam na auto detailing – Auto Spa Repair Kraków

Co obejmują usługi korekty lakieru?
Przewiń na górę