Część opłaty za kasę fiskalną można odzyskać

Zaczynając działalność gospodarczą polegającą na oferowaniu usług i produktów klientom indywidualnym trzeba zaopatrzyć się w kasę fiskalną. Zakup takiej kasy to wydatek, którego część można odzyskać w postaci zwrotu z urzędu skarbowego. Warto się dokładnie tym tematem zainteresować bo można otrzymać nawet dziewięćdziesiąt procent zwrotu.

Cena kasy fiskalnej zależy od urządzenia

kasa fiskalna cenaProwadzenie własnej firmy to konieczność rozliczania się z osiąganych przychodów. Sposobem na rozliczenie się z właściwym urzędem jest używanie kasy fiskalnej. Trzeba ją zakupić jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży produktów czy usług. Tak jak napisaliśmy powyżej można postarać się o zwrot wydatków poniesionych na zakup kasy fiskalnej. Ile kosztuje taka kasa fiskalna cena zależy przede wszystkim od funkcjonalności danego urządzenia. Pamiętajmy, że w cenę zakupu kasy wliczone jest również obowiązkowe przeszkolenie z jej obsługi oraz serwis urządzenia. Serwis jest bardzo ważny, ponieważ zapewnia to nieprzerwaną ciągłość sprzedaży, która bez kasy jest niemożliwa. W przeważającej większości kasy fiskalne kosztują około dwóch tysięcy złotych. Można znaleźć tańsze urządzenia, ale jak w każdym przypadku należy też patrzeć na jakość takiego sprzętu. Bez względu na poniesione koszty i tak warto postarać się o należny zwrot opłat. Dla nowo otwieranych firm wydatek nawet tysiąca złotych to na początku duża inwestycja. Na szczęście dofinansowania do kas fiskalnych ułatwiają rozpoczęcie działalności.

Kasy fiskalne kosztują różnie i trudno jest to sklasyfikować ogólnie. Wszystko zależy od producenta kasy, funkcjonalności urządzenia i gwarancji serwisowych. Bardzo ważną informacją jest to, że można odzyskać nawet kilkadziesiąt procent. Wystarczy postarać się o zwrot z urzędu skarbowego.

Część opłaty za kasę fiskalną można odzyskać
Przewiń na górę