Dlaczego warto inwestować w pompy ciepła?

pompa ciepła

Pompy ciepła stają się w ostatnich czasach coraz ciekawszą alternatywą wobec standardowych metod ogrzewania jak chociażby piece węglowe.

Inwestycja w pompy ciepła i ogrzewanie podłogowe to wydatek na lata

pompa ciepłaDlaczego warto zainteresować się pompami ciepła? Przede wszystkim posiadanie pompy ciepła wiąże się z bardzo dużą oszczędnością w jej eksploatacji dzięki czemu koszt zakupu pompy ciepła potrafi się zwrócić w przeciągu kilku lat od zakupu. Koszt inwestycji jest wysoki, ale możemy się starać o pompy ciepła dofinansowanie chociażby w urzędzie miasta w Łodzi. Pompy ciepła wiążą się z bardzo dużą funkcjonalnością bowiem ich działanie nie wiąże się tylko i wyłącznie z ogrzewaniem, ale również i z chłodzeniem wnętrza domu. Poleca się równie je do ogrzewanie podłogowe. Pompy ciepła są w stanie również podgrzewać wodę. Pompy ciepła są również rozwiązaniem ekologicznym. Do działania wymagają tylko i wyłącznie powietrza, prądu i w zależności od rodzaju wody. Jest to również rozwiązanie bezobsługowe i praktycznie bezawarynje. Pompa świetnie powinna działać w naszym klimacie. Pompa ciepła jest w stanie wytwarzać ciepło nawet przy temperaturze -25 stopni Celsjusza dzięki czemu poradzi sobie nawet w przypadku ostrych ataków zimy jakie ostatnio nam doskwierają. Mimo iż koszt inwestycji jest stosunkowo drogi to nie powinniśmy się tym zniechęcać ponieważ koszt inwestycji zwróci się nam po kilku latach od pierwszego uruchomienia pompy. W naszym klimacie te urządzenia – ogrzewanie podłogowe łódzkie –  spisują się znakomicie chociaż niewiele osób w to wierzy. Pompy ciepła z powodzeniem użytkowane są w krajach Skandynawskich, gdzie klimat jest bardziej surowy od naszego i pompy sprawiają się tam bez zarzutu.

W Polsce problemem jest przede wszystkim wysoki koszt inwestycji jednakże można go ograniczyć otrzymując dofinansowanie lub niskooprocentowany kredyt na zakup tej technologii. Podsumowując, pompy ciepła są urządzeniem zdecydowanie wartym zainteresowania.

Dlaczego warto inwestować w pompy ciepła?
Przewiń na górę