Domowe grzewcze panele na podczerwień

 

Coraz większą popularność zdobywają w ostatnich czasach, alternatywne sposoby ogrzewania pomieszczeń  do zwykłych grzejników. Jednym z nich  są ścienne panele grzewcze. Wykorzystują one technologie ogrzewania za pomocą promieniowania podczerwonego i mają wiele zalet w stosunku do tradycyjnych grzejników centralnego ogrzewania.

Panele grzewcze w naszych pomieszczeniach

Podstawową cechą tegpanele grzewcze na podczerwieńo typu ogrzewania, jest równomierne rozchodzenie się ciepła w naszym domu. Panele grzewcze na podczerwień, w trakcie swojej pracy, ogrzewają nie tylko powietrze, jak to ma miejsce przy tradycyjnych grzejnikach, ale też ściany i przedmioty dookoła nas. Mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem równomiernego rozchodzenia się ciepła, a rozgrzane powietrze krąży po pomieszczeniu, tworząc wyższy komfort termiczny. Rozgrzane mury, podczas ogrzewania panelami grzewczymi, nie sprzyjają rozwojowi wilgoci oraz pleśni na ścianach. Możliwe jest także, utrzymywanie niższej średniej temperatury w pomieszczeniu, ponieważ odczucie ciepła, przy ogrzewaniu za pomocą paneli na podczerwień, jest wyższe, przy niższym nominalnych temperaturach. Panele grzewcze, cechuje bardzo długa żywotność oraz energooszczędność. Bardzo dużą zaletą, przemawiającą na ich korzyść, jest brak marnowania ciepła po drodze do naszego domu, z którymi mamy do czynienia, podczas konwencjonalnego systemu ogrzewania.

Ogrzewanie na podczerwień, to nowoczesny sposób na instalacje grzewczą w naszym domu. Oszczędność, bardzo dobre rozchodzenie się ciepła oraz brak jego strat występujących, podczas transportu rurami do pieców i kaloryferów w naszym domu, to niewątpliwe zalety. Doceni je każdy człowiek, chcący wymienić instalację grzewczą i szukający rozwiązania o małych kosztach eksploatacji.

 

Domowe grzewcze panele na podczerwień
Przewiń na górę