Ferie dla dzieci

Dzieci, które się uczą w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjach i szkołach ponadpodstawowych, mają kilka dłuższych przerw w nauce. Są to przede wszystkim dwumiesięczne wakacje, przerwa świąteczna, oraz ferie zimowe.

Czy góry są dobrym miejscem na ferie?

ferie w górachWiększość dzieci w czasie przerw od nauki wyjeżdża gdzieś z rodzicami, lub dziadkami. Ci, którzy zostają w domu, korzystają z atrakcji jakie im zapewniają władze miasta w postaci parków, zajęć w akademiach, czy organizowanych zajęciach na basenach i lodowiskach. Ferie w górach są świetnym pomysłem dla dzieci, które uwielbiają sporty zimowe. W Polsce czas trwania ferii jest różny w zależności od województwa. W tym roku najwcześniej się zaczynają w województwie małopolskim. Dzieci mogą wyjechać na organizowane kolonie i obozy trwające maksymalnie dwa tygodnie, gdyż tyle czasu zajmują ferie. W górach są dostępne dla dzieci liczne atrakcje w postaci wyciągów narciarskich, na których można jeździć na nartach, desce snowboardowej, czy sankach. Są one podzielone ze względu na stopień trudności. Często wyjazd na górę odbywa się za pomocą wyciągu krzesełkowego, albo linowego, co jest dla dzieci bardzo atrakcyjną formą. Dzieci ferie w takim miejscu spędzają w specjalnych ośrodkach i pensjonatach dostosowanych do przyjęcia naraz takiej dużej grupy młodzieży i dzieci. W góry mogą tez przyjechać samodzielnie ze swoimi rodzicami i spędzać czas w dowolny sposób. Każda forma spędzania ferii jest dobra, ważne żeby była bezpieczna.

Po tak spędzonym czasie, większość dzieci nie chce wracać do szkoły, bo ma poczucie, że ferie bardzo szybko się skończyły. Ferie łącznie we wszystkich województwach trwają od połowy stycznia do końca lutego. Wielu rodziców właśnie wtedy bierze urlop żeby móc spędzić z dzieckiem czas.

Ferie dla dzieci
Przewiń na górę