Folie do ochrony lakieru samochodu

Zostawiając swój samochód pod blokiem naszego auto jest narażone na różnego rodzaju zarysowania, a nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć sprawcę, aby naprawił wyrządzone przez siebie szkody. Dlatego lepiej jest dmuchać na zimne i zabezpieczyć karoserię swojego samochodu przed zarysowaniami, tak aby nie martwić się o to co się dzieje z naszym autem.

Folie ochronne samoprzylepne

folia ochronna samoprzylepnaZabezpieczenie karoserii samochodu jest bardzo proste, nie wymaga dużego nakładu czasu, ani dużych środków finansowych. Wystarczy że kupimy folię ochronną, a następnie okleimy nią cały samochód. Folia ochronna samoprzylepna jest bezbarwna, więc jeśli nakleimy ją w odpowiedni sposób, to będzie ona niewidoczna na naszym samochodzie, nasz samochód pozostanie w tym kolorze w którym był. Folia ochronna zabezpiecza lakier samochodu przed wszelkiego rodzaju zarysowaniami przejmując je na siebie. Po jakimś czasie folia naklejona na nasz samochód może zostać zniszczona, wtedy odklejamy fragment folii, a przyklejamy nowy. Jest to dużo tańszy zabieg, niż odmalowanie fragmentu samochodu u lakiernika. Przyklejenie takiej foli jest bardzo proste. Wystarczy posiadać opalarkę, która umożliwi nam rozgrzanie folii, ponieważ jest ona termo rozciągliwa oraz rakle z gumową końcówką do usuwania pęcherzyków powietrza. Przy oklejaniu większych fragmentów samochodu, warto poprosić kogoś do pomocy, ponieważ położenie folii w pojedynkę bywa uciążliwe.

Tego rodzaju folie służącą do zabezpieczenie lakieru samochodu, możemy kupić na wielu portalach aukcyjnych. Zazwyczaj jest ona sprzedawana na tak zwane metry bieżące, więc musimy mniej więcej określić ile nam takiej folii będzie nam potrzebnej do oklejenia całego samochodu. Za fragment foli o wymiarach jednego metra na jeden metr możemy kupić za kilkanaście złotych.

Folie do ochrony lakieru samochodu
Przewiń na górę