Gdzie używa się podnośników koszowych?

W magazynach wysokiego składowania przynajmniej raz do roku zachodzi potrzeba przeprowadzenia inwentaryzacji. Aby nie ściągać z regału każdej palety za pomocą wózka widłowego, warto skorzystać z podnośnika koszowego, dzięki któremu będziemy mogli przeliczyć artykuły ułożone na wysoko położonych paletach.

Kto najczęściej korzysta z podnośnika koszowego?

podnośnik koszowy do wynajęcia w ŁodziWarto odpowiedzieć sobie na pytanie czy każdy może korzystać z podnośnika koszowego. Otóż pewne jest to, że na jego podeście może przebywać każdy pracownik, który zachowa szczególną ostrożność, lecz sterować nim może tylko wykwalifikowany operator. Musi on mieć ukończone kursy i posiadać stosowane uprawnienia, które można zdobyć tylko i wyłącznie po zdaniu egzaminu praktycznego i teoretycznego. Każdy podnośnik koszowy do wynajęcia w Łodzi posiada panel sterowniczy, dzięki któremu możliwa jest jazda w dowolnym kierunku oraz regulacja wysokości położenia platformy. Oczywiście wysokość podnośnika koszowego można regulować tylko w określonym zakresie. Na każdym podnośniku koszowym zamieszczona jest informacja o jego minimalnej i maksymalnej wysokości roboczej. Są to bardzo ważne  informacje, bo wynajmując taki podnośnik, musimy przeprowadzić prace magazynowe na określonej wysokości. Wysokość regału, przy którym będziemy pracować, musi mieścić się w zakresie regulacji wysokości położenia podnośnika, bo w przeciwnym wypadku wypożyczony przez nas podnośnik okaże się całkowicie bezużyteczny.

Pracując na wysokościach zawsze należy zachować szczególną ostrożność. Mimo tego, że podnośnik koszowy posiada dość wysokie barierki, to nie należy się zbytnio z niego wychylać. Najlepiej, gdy jedna osoba steruje urządzeniem, a druga wykonuje powierzone jej prace magazynowe, bowiem każdy może się wtedy skupić na swoim zadaniu.

Gdzie używa się podnośników koszowych?
Przewiń na górę