Jak spakować torbę do porodu? – akcesoria niemowlęce

akcesoria niemowlęce

Akcesoria niemowlęce są pierwszymi artykułami przy pakowaniu torby do szpitala na poród, ale co jeszcze?

Z pewnością każda przyszła mama prędzej czy później zacznie zastanawiać się nad tym co spakować do torby, którą weźmie do szpitala do porodu. Oczywiście najlepiej będzie jeśli pomyślimy o tym znacznie wcześniej, bo w momencie porodu na pewno nie będziemy już o tym myśleć. Nie będziemy mieć głowy do pakowania. Akcesoria niemowlęce oraz swoje trzeba spakować znacznie wcześniej.

akcesoria niemowlęceOczywiście będzie tego sporo, ale nie trzeba się przejmować. Lepiej wziąć więcej niż później w razie potrzeby zastanawiać się nad tym gdzie można to kupić i skąd to wziąć. Po pierwsze w torbie do szpitala powinny znaleźć się wszystkie potrzebne dokumenty. Musi to być karta ciąży, wyniki badań, informacja o grupie krwi, wynik ostatniego USG, ostatnia morfologia, badanie moczu, dowód osobisty oraz książeczka ubezpieczeniowa.
Czasami przydaje się także skierowanie do szpitala, chociaż nie jest ono wymagane. Jeśli chodzi o artykuły spożywcze to w torbie z pewnością powinna znaleźć się woda oraz jakieś soki. W tym drugim przypadku trzeba jednak pamiętać, aby soki nie były wykonane z produktów, które mogą być jakieś uczulające dla dziecka. Oprócz tego warto do torby spakkowac również biszkopty oraz sok jakbłkowy. Oczywiście niezbędne będą także artykuły higieniczne oraz kosmetyczne.
Po pierwsze zabieramy mydło, ręczniki, ręczniki papierowe, żel do higieny intymnej, podpaski nocne, wkładki laktacyjne, papier toaletowy, chusteczki jednorazowe. Trzeba także pamiętać o bieliźnie dla mamy. Na pewno przydadzą się chociaz dwiekoszule nocne, majtki jednorazowe, staniki do karmienia, kapcie, klapki pod prysznic, szlafrok, koszula nocna rozpinana, skarpetki, bluza oraz czysta odzież na wyjście.

Jeśli chodzi o torbę dla dziecka to na pewno przydadzą się kaftaniki, body, śpioszki, czapeczki, sweterek, pieluszki tetrowe, pieluszki jednorazowe, skarpetki, rękawiczki na rączki. Oprócz tego trzeba zabrać ze sobą również chusteczki do pupy, ręczniczek, zestaw do pielęgnacji pępka, kocyk oraz krem ochronny. To wszystko powinno wystarczyć podczas pobytu w szpitalu.

Jak spakować torbę do porodu? – akcesoria niemowlęce
Przewiń na górę