Jak świece zmieniają nastrój wnętrz

Pod pretekstem zbliżających się świąt postanowiłam wprowadzić pewne zmiany w swoim domu. Zależało mi na tym, żeby wystrój nabrał bardziej eleganckiego, ale przy tym ciepłego klimatu. W takiej sytuacji kluczową rolę odgrywają dodatki. No, chyba, że chcemy przeprowadzić kapitalny remont. Ale zimą jest to raczej mało realne.

Świeca nada klimat naszym wnętrzom

świece lene bjerreBudowanie nastroju we wnętrzach zawsze było czymś, co naprawdę uwielbiałam robić. Z racji codziennych obowiązków pasja ta nieco odeszła w zapomnienie. Jednak przy okazji zbliżających się najpiękniejszych dni w roku postanowiłam ją odświeżyć. Przeglądają w sklepach dodatki, które mogłyby zmienić nieco wystrój w salonie i pokojach, natrafiłam na świece lene bjerre, które idealnie wpisały się w moja oczekiwania. Prostota połączona z elegancją jest dominującą cechą tych świec. Świece same w sobie są niezwykle klimatyczne. Nadają sporo ciepła do wnętrz, bez względu na to, czy jest ono bardziej czy mniej surowe. Świece są też niezwykle uniwersalną formą dekoracji. Idealnie sprawdzają się nie tylko w salonach i pokojach, ale też na przykład w łazience. Postanowiłam na własnej skórze sprawdzić, jak to jest brać kąpiel przy świecach. Okazało się, że to cudowne przeżycie, niezwykle relaksujące nie tylko fizycznie, ale też mentalnie. Blask świec bowiem bardzo mocno uspokaja i wprowadza harmonię do wnętrz. W końcu ogień to jeden z żywiołów. A każdy żywioł na swój sposób, ale dość mocno oddziałuje na ludzi. Również ogień.

Zbliżające święta okazały się dla mnie idealnym pretekstem przywracającym do łask moją pasję, jaką jest dekorowanie wnętrz. Niezwykłą satysfakcję sprawiło mi tworzenie świątecznego klimatu we wnętrzach, które zdominowane zostały przez niezwykle eleganckie świece lene bjerre.

Jak świece zmieniają nastrój wnętrz
Przewiń na górę