Jak uchronić ogród przez kretami czyli siatka na krety

siatka na krety

Krety, to od kilku lat pojawiający się problem wielu sadowników, ogrodników czy właścicieli działek za miastem. Walczą z nimi także służby zajmujące się zielenią miejską, jednakże jak dotąd walka z nimi była trudna i niestety ludzie skazani byli na porażkę.

Siatka na krety jest łatwo dostępna

siatka na kretyW Internecie można znaleźć mnóstwo, podobno świetnych porad jak to poradzić sobie z kretami i jak pozbyć się ich raz na zawsze. Jak się jednak zgłębić w temat okazuję się, że metody te zawodzą a dodatkowo potrafią być bardzo drogie (specjalne środki nie dość, że drogie to jeszcze szkodliwe dla roślin czy trawy). Jak się okazuje jest jednak jeden idealny wręcz środek, można powiedzieć pułapka na krety. Uważany jest za idealny gdyż nie dość, że jest skuteczny to jeszcze tani. Ponadto jest także całkowicie bezpieczny dla roślin w sąsiedztwie zostanie zastosowany. Mowa mianowicie o Siatce przeciw kretom. Jest to wynalazek sprzed kilku lat, bardzo prostu w swej konstrukcji – siatka wygląda niemalże identycznie jak zwykła siatka ogrodzeniowa. Siatka na krety dostępna jest we wszystkich sklepach ogrodniczych (na dziale, gdzie produkty podobne na przykład siatki cieniujące) oraz ogrodniczych sklepach internetowych. Wydaję się, że produkt ten jest idealny również dlatego, iż ciężko znaleźć w Internecie negatywne opinie na jego temat. Wszyscy zgodnie twierdzą, że jest to rozwiązanie od lat i można je zastosować nawet na bardzo rozkopanych powierzchniach, gdyż krety nie są w stanie pokonać przeszkody.

Jak się okazuje, czasami na najprostsze rozwiązania najtrudniej jest wpaść – na szczęście wszyscy do tej pory borykający się z problemem kretów już wiedzą, że można je pokonać łatwo, tanio i bez ingerencji w środowisko czy niszczenia roślin.

Jak uchronić ogród przez kretami czyli siatka na krety
Przewiń na górę