Jak wybrać paletę do makijażu?

Wykonanie dobrego makijażu, który jakościowo podobny jest do makijaży profesjonalnych stylistów nie jest obecnie już takie trudne, głównie dzięki dostępowi do Internetu. Produkty do makijażu są coraz lepsze i łatwiej dostępne. W sklepach dostępne są palety do makijażu i inne kosmetyki, które nie różnią się w niczym od tych, które używają profesjonaliści. 

Jaka powinna być profesjonalna paleta do makijażu?

profesjonalne palety do makijażuOczywiście oprócz pielęgnacji, która jest oczywiście podstawą (bez dobrze nawilżonej, zdrowej skóry zrobienie makijażu, który będzie wyglądał świeżo i nieskazitelnie jest trudne) bardzo ważne są kosmetyki o dobrej jakości. Mogą to być np. profesjonalne palety do makijażu. Dobra paleta do makijażu charakteryzuje się solidnym, ciężkim opakowaniem, które świadczy o wysokiej klasie materiału, z którego została wykonana. Taka paleta ma na pewno też bardzo dobrą pigmentację, która świetnie blenduje się na oku, a jednocześnie pigment, choć bardzo mocny, jest na tyle sprasowany, że nie osypuje się pod okiem tworząc nieestetyczne, trudne do usunięcia plamy. Dobre jakościowo palety do makijażu mogą zawierać w sobie tylko cienie do powiek, ale równie dobrze w zestawie dołączone mogą być bronzer, róż i oświetlacz, a nawet pomadki w kremie, przez co taki produkt staje się od razu bardziej funkcjonalny. Szczególnie jeżeli dużo podróżujemy. Wybór kolorów cieni w takich paletach zależy od naszych preferencji ale dobrze mieć chociaż jedną paletę w stonowanych kolorach, ponieważ są one podstawą każdego makijażu. 

Większość maniaczek makijażu ma kilka zestawów palet do makijażu w swojej kolekcji. Na szczęście coraz więcej firm produkuje kosmetyki o bardzo dobrej jakości, w dość przystępnych cenach, które dostępne są w większości drogerii.

Jak wybrać paletę do makijażu?
Przewiń na górę