Jak żyć z kimś, kto nie może przestać sprzątać?

ramka tablicy rejestracyjnej

Jak żyć z osobą przesadnie dbającą o porządek? Odpowiedź jest jedna – ciężko. Szczególnie jeśli sami należymy do grupy ludzi, którzy preferują panujący dookoła artystyczny nieład. Niezbyt przyjemnie jest wrócić zmęczonym po całodziennej pracy lub długich godzinach spędzonych w szkole czy też na uczelni i usłyszeć, że trawa wymaga przystrzyżenia, tabliczka z numerem domu jest zakurzona, a przez szyby w naszym pokoju ledwo cokolwiek widać.

Ramki do tablic rejestracyjnych

ramka tablicy rejestracyjnejPół biedy jeśli takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale jeśli codziennie czekają na nas wręcz wyssane z palca historie o tym, w jakim brudzie żyjemy, to ciężko jest to znieść. Niekiedy po prostu puszczają nam nerwy i wybucha awantura, gdy dowiadujemy się, że nasza ramka tablicy rejestracyjnej motocykla jest pęknięta i wypadałoby ją zmienić. Jeszcze innym razem gryziemy się w język i wypełniamy wszystkie zlecone zadania, tak dla świętego spokoju. Najlepszym rozwiązaniem tego typu sytuacji będzie jasne postawienie sprawy. Jeśli druga osoba ma ochotę poświęcić cały swój wolny czas na odkurzanie, pranie i rozwieszanie firanek i sprawdzanie czy ramki do tablic rejestracyjnych pojazdów domowych nie są popękane, to jest to jej życie i niech robi co uważa za słuszne. Należy jednak wyraźnie powiedzieć, że sami nie zamierzamy dać się wciągnąć w tę grę.

Warto wyznaczyć jeden dzień w tygodniu, który poświęcimy w całości na porządkowanie domu, ścieranie kurzy, wycieranie okapu kuchennego czy też mycie podłóg. Będzie to pójście na kompromis, który druga strona powinna docenić.

Jak żyć z kimś, kto nie może przestać sprzątać?
Przewiń na górę