Jakie wybierać stroje komunijne i togi prawnicze

togi prawnicze

Odzież specjalna – stroje komunijne, togi prawnicze

Pierwsza komunia to wyjątkowe przeżycie. Zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Dlatego tak ważne jest, by miała ona odpowiednią oprawę. Jednak ważne jest, by nie zatracać przy tym sensu tego, co wtedy się dzieje. Uroczystości kościelne, do których przystępują dzieci i na które wyraziły zgodne ich rodzice, mają przede wszystkim te kościelny wymiar.

Dlatego wszystko musi być temu podporządkowane, skoro ktoś zdecydował się posłać swoje dziecko do komunii. Jednak jest to także duże przeżycie z innych powodów. Osoba przystępująca do pierwszej komunii w tym dniu czuje się wyjątkowo i tak ma być, rodzice muszą więc zdobyć się na odpowiednią oprawę. Dzięki temu wszystko pięknie wypadnie i zapadnie w pamięć. Ważnym elementem tej liturgii są więc stroje komunijne. Była moda na bardzo stroje sukienki, w stylu małych księżniczek, małych panien młodych. Obecnie to się zmienia. Rodzice wybierają skromniejsze stroje. Muszą być one po prostu stosowne do okoliczności, nie oznacza to oczywiście, ze mają być zgrzebne. Warto, by były ładne, skromne, mogą mieć elementy ozdobne, lecz warto właśnie na skromność stawiać, delikatne rozwiązania. Obecnie są szyte takie stosowne sukienki, urocze, odpowiednie dla dziewczynek w tym wieku. Podkreślające ich dziewczęcość, a nieczyniące z nich małe kobietki. Takie sukienki są do zaakceptowania i przez dziewczynki, i przez ich matki, jak i przez kościół, w końcu jest to uroczystość kościelna. Dlatego można znaleźć złoty środek. Ważne, by omówić w gronie rodziców kwestię strojów. Dzięki temu można mniej więcej ustalić, jakie są plany w tej mierze, by żadna dziewczyna nie wyróżniała się zanadto, nie była ubrana inaczej niż inne. Stroje powinny być podobne, by żadna się nie wyróżniała. To bardzo ważne, gdyż dla dzieci w tym wieku ma to znaczenie, nie może być tak, że jedna ma sukienkę skromną, a inne niemalże balowe suknie lub togi prawnicze, co nie jest dobrym wyjściem.

W przypadku chłopców ten problemem jest mniejszy. Tutaj strojem obowiązkowym jest po prostu garnitur, więc to zróżnicowanie nie jest takie duże w tych sytuacjach, dlatego rodzice chłopców nie mają aż takiego problemu z tym.

Jakie wybierać stroje komunijne i togi prawnicze
Przewiń na górę