Korzyści finansowe z posiadania rekuperatora w wentylacji

wentylacja

Klimatyzacja w domu staje się coraz popularniejszym urządzeniem w Polsce. Wiele domostw zaczyna myśleć o klimatyzatorze z uwagi na jego wygodę oraz niemal błyskawiczne uzyskiwanie oczekiwanej temperatury. Klimatyzacja jest jednak dość drogim sprzętem. Nie tylko sam zakup odpowiedniego urządzenia może nas sporo kosztować. Sama energia pobierana przez klimatyzator do podgrzewania i ochładzania pomieszczeń to również spory wydatek.

wentylacja z rekuperatoremWydatek staje się tym większy, jeżeli nasz dom nie jest odpowiednio zaizolowany termicznie. W przypadku pojawiania się miejsc, przez które powietrze uchodzi na zewnątrz, cały proces grzania jest raczej próżny. Aby klimatyzator w domu nie pracował non stop, pożerając przy tym ogromnych ilości energii elektrycznej, należy zadbać o odpowiednią szczelność budynku.
Szczelny budynek wymaga odpowiedniego przewiewu. Konieczna jest wentylacja, która zabezpieczy nas przed osadzaniem się wilgoci, która może prowadzić do powstawania pleśni i grzybów. Aby zapewnić odpowiednią wentylację w domu, a przy tym nie powiększać znacznie swoich wydatków na ogrzewanie należy poszukać nowoczesnych rozwiązań, które zapewnią domowi stałą, komfortową temperaturę.
Jednym z takich rozwiązań jest rekuperator. Rekuperacja to proces odzyskiwania energii zgromadzonej w wypompowywanym z domu powietrzu. Rekuperator poprzez swoją płytkową (najczęściej) budowę doprowadza do wymiany ciepła pomiędzy masami powietrza, które wychodzą z domu, a tymi, które są do niego dostarczane.

Rekuperacja zapewnia dopływ świeżego i czystego powietrza, które wstępnie ogrzane praktycznie nie wymaga dogrzewania w domu. Tym sposobem, poprzez instalację rekuperatora możemy znacząco obniżyć rachunki za prąd, dbając równocześnie o środowisko naturalne.

Korzyści finansowe z posiadania rekuperatora w wentylacji
Przewiń na górę