Kudowa Zdrój – cel interesującej podróży

Kudowa Zdrój

Jeżeli na mapie szukamy fajnego miejsca na dobrą bazę wypadową, to okolice Dolnego Śląska powinny przypaść nam do gustu. Jeśli wielokrotnie byliśmy już na Mazurach, jeżeli znudziło nam się wylegiwane na plaży, to Kudowa Zdrój może być miasteczkiem, które przyciągnie nas wieloma atrakcjami. Każdy kojarzy tą miejscowość z wieloma sanatoriami. Owszem są tam uzdrowiska, ale oprócz nich zarówno młode jak i starsze osoby mogą spędzać czas na wiele sposobów.

Co ciekawego znajduje się w okolicy Kudowy Zdrój?

Osoby aktywne również znajdą w tej miejscowości coś dla siebie. Jak się okazuje Kudowa Zdrój to dobra baza wypadowa dla tych, którzy jadą w Góry Stołowe. Bliskość tego miejsca z Sudetami przyciąga turystów, a spokojna okolica gwarantuje dobry wypoczynek. Jakby tego było mało od Kudowy Zdrój mamy niespełna sto pięćdziesiąt kilometrów do Pragi. Każdy, kto chce zwiedzić tę stolicę, śmiało na noclegi może wybierać właśnie to miejsce. Oferta hotelów, sanatoriów i osób prywatnych jest bardzo bogata i na każdą kieszeń można znaleźć jakiś atrakcyjny pokój. A jeżeli w tym uzdrowiskowym miasteczku chcemy zagościć na dłużej, to nie możemy ominąć kilku najważniejszych atrakcji.

Kudowa ZdrójPo pierwsze, powinniśmy skorzystać z uzdrawiających właściwości wody źródlanej. Po drugie, każdy podczas spaceru atrakcyjnymi szlakami może zaczerpnąć się świeżym powietrzem. Po trzecie, w Kudowie Zdrój odnajdziemy kilka ciekawych zabytków i muzeów. Te ostatnie będą szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Po dniu pełnym zwiedzania można na chwilę przysiąść w jednym z odrestaurowanych parków, a na noclegi zamiast pokojów w sanatorium można wybrać apartamenty. Przeglądając oferty hoteli i pensjonatów nawet w pełnym sezonie na pewno uda nam się znaleźć jakiś wolny pokój. Jak widać z powyższych propozycji Kudowa Zdrój to nie tylko baza wypadowa dla przejeżdżających turystów, ale także ciekawe miejsce dla osób w każdym wieku.

Tytułowe miasteczko od wielu lat cieszy się uznaniem osób z całego świata. Ci, którzy mieli przyjemność wypoczywać w tym miejscu, chętnie tam wracają, a tym, którzy jeszcze tam nie byli, z pewnością spodoba się taka wycieczka. Połączenie zwiedzania z zabiegami leczniczymi, to świetna idea.

Kudowa Zdrój – cel interesującej podróży
Przewiń na górę