Lacobel a metalac- co wybrać w Szczecinie?

lacobel

Każdy z nas kto planuje wybudowanie lub remont domu stara się wybrać najlepsze rozwiązania. Wiele czasu poświęca przeglądaniu informacji na temat najnowszych materiałów, farb przyjaznych dla środowiska, najbardziej efektywnych metodach ogrzewania domu, najmodniejszych dodatków do wnętrz, wybieraniu kolorów paneli podłogowych, kupowaniu firanek i zasłon, czytaniu opinii innych użytkowników, wyborom: kabiny prysznicowe czy wanna, lustra czy fotografie, dywany czy wykładziny?

Co jest bardziej opłacalne i ładniejsze? Lacobel czy polerowany metal?

lacobelWybór materiałów użytych we wnętrzach jest bardzo ważny. To od nich zależy czy nasze meble przetrwają lata, czy też po roku będą już zniszczone i nadawały się do wyrzucenia, czy wyczyścimy je w kilka chwil, czy będziemy godzinami siedzieć ze specjalnymi szmatkami i środkami, żeby je doczyścić do końca. Dlatego przez zakupem należy się dobrze zastanowić i przeczytać o właściwościach materiałów. Lustra Szczecin zawsze się łatwo wyczyści, ale już kabiny prysznicowe mogą być bardzo porowate, przez co w ich zagłębienia dostaje się trudny do wyczyszczenia brud. Bardzo komfortowym, a zarazem modnym materiałem jest obecnie lacobel i matelac. Oba to rodzaje szkła kolorowego, przy czym matelec oferuje też barwy: złoty i srebrny. Ten pierwszy jest błyszczący, lśniący i dający odbicia, tak jak lustra. Ten drugi jest matowy, satynowy, stonowany. Oba czyści się tak samo łatwo, ponieważ ich powierzchnia jest gładka jak szklana tafla i nie posiada wgłębień, ani nierówności.

Oba można stosować we wszystkich pomieszczeniach, także tych o dużej wilgotności (są na nią odporne), nasłonecznieniu (nie odbarwiają się), czy wysokich temperaturach (nie niszczą się przy nich). Matelac jest bardziej delikatny, dyskretny i wyglądem nie przypomina nawet szkła. Jest bardziej subtelny niż lacobel, więc będzie pasował do każdego pokoju, także do salonu.

Lacobel a metalac- co wybrać w Szczecinie?
Przewiń na górę