Lampy podłogowe – tak czy nie?

Dobrze dobrane oświetlenie w domu jest w stanie zmienić jego wygląd mieszkania. W chwili obecnej na rynku dekoracji wnętrz jest wiele ciekawych propozycji aranżacji świetlnej w domu. Przede wszystkim ogromną popularnością cieszą się podwieszany sufity z interesującymi lampami, jak również wiszące lampki, jak te choinkowe.

Nadaje do pomieszczeniu niesamowitego nastroju. Innym interesującym rozwiązaniem są lampy podłogowe. Nie zastąpią one mocnego górnego oświetlenia, ale są wspaniałym rozwiązaniem.

lampa3Dlaczego? W przypadku lamp podłogowych nie możemy mówić o rażących po oczach lampach, które uniemożliwiają dotarcie do łazienki czy kuchni po zmroku. Niektórzy w takich przypadkach idą po omacku, inni używają latarki. Żaby rozwiązać ten odwieczny problem i nie zapalać wysokiego rażącego światła gdy jesteśmy zaspani i do tego mamy w domu małe dzieci, które mogą się nagle obudzić. Lub ktoś z domowników wraca późno i nie chce nikogo budzić. Tym rozwiązaniem są oczywiście wspomniane już lampki na podłodze. Światło które dają jest bardzo delikatne.

Można je umieścić wzdłuż korytarza, na bokach pokoju. Dzięki temu widoczne będą wszelkie przeszkody i bez problemu trafimy w odpowiednie miejsce. Lampy tego typu są naprawdę fantastycznym rozwiązaniem. Nie chodzi tutaj tylko o omijanie przeszkód, czy oświetlenie schodów, które w nocy są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób wracających z imprezy, czy też dzieci i osób starszych. To także świetny sposób na aranżację wnętrza. Takie zapalone światło dodaje uroku wszystkim pomieszczeniom. Nie trzeba palić górnego światła, ani lamp. Małe i subtelne lampki przy podłodze lekko oświetlą kuchnię, salon, czy jadalnie.

Do tego zapalone świeczki i nastój gotowy, Jeśli więc myślimy nad nową podłoga w domu to niewątpliwie warto przemyśleć również kwestię takich lampkę, które zmienią wygląd wielu pomieszczeń, pozwolą nam w nocy trafić do pokoju, łazienki, kuchni, czy też umożliwiają na przygotowanie wspaniałego świątecznego nastroju, który uzupełniony zostanie przez świeczki.

Źródło: https://www.multilampy.pl/lampy-sufitowe

Lampy podłogowe – tak czy nie?
Przewiń na górę