Led dla ekologicznych

Ledowe oświetlenie coraz śmielej wchodzi na nasz, polski rynek i wypiera inne rodzaje oświetlenia, tj. halogeny, żarówki żarowe czy świetlówki. Wszystko to za sprawą swoich świetnych cech. Energooszczędność jest pierwszą z nich: pobór mocy przez żarówki ledowe jest naprawdę mały i to nie zależnie od tego, czy i jak często zapalamy i gasimy światło.

Do tego warto dodać, że cechują się one ogromną żywotnością. Według producentów, LED świeci do 50 tysięcy godzin, a po tym okresie, nie przepala się, tylko świeci słabiej, więc dalej z powodzeniem może być wykorzystywane. Kolejna zaleta żarówek ledowych to ich biodegradowalność, z uwagi na fakt, że nie zawierają szkodliwej rtęci, a ponadto, emisja dwutlenku węgla i promieniowaia UV jest tu bardzo niska w porównaniu do żarówek żarowych. Można, więc, śmiało powiedzieć, że LED jest ekologiczny i dzięki jego zastosowaniu zadbamy o środowisko naturalne. Poza tym, diody ledowe montowane są na specjalnych taśmach i zamontowanie ich nie tylko umożliwia prawidłowe oświetlenie wnętrza, ale także pięknie wygląda.A poza tym jest bardzo proste i każdy z nas sobie z tym poradzi. Bardzo efektownie prezentują się podświetlane ledowo blaty w kuchni, schody czy sypialnie. Dodatkowo, taśma led 12V świetnie sprawdza się na zewnątrz, więc można efektownie podświetlić sobie drogę do garażu czy balkon. Ze względu na swoje liczne zalety, światło ledowe cieszy się ogromnym zainteresowaniem i prawdopodobnie w przyszłości stanie się normą usankcjonowaną prawnie. Zwłaszcza, że żarówki żarowe powoli znikają z naszego rynku.

Po mimo, że są one bardzo tanie, to jednak szybko się przepalają, a poza tym są bardzo niebezpiecze dla środowiska naturalnego: emitują dużo dwutlenku węgla i promieniowania UV. Nie ma co się dziwić, ledowe światło w tym momencie jest najlepsze i najbezpieczniejsze, nie tylko na przyrody, ale także dla naszego portfela oraz oczu, dlatego jest ono, tak bardzo pożądane. Warto już dziś przestawić się z oświetlenia, które stosowaliśmy do tej pory i wybrać ledowe.

Led dla ekologicznych
Przewiń na górę