Malowanie – jak się do niego przygotować?

 Malowanie mieszkania to pomysł na szybki remont. To jedna z tych prac, jakie możemy wykonać samodzielnie. Zmiana koloru ścian odmieni każde pomieszczenie. Jednak można przy tym narobić sporo bałaganu. Warto jest zatem przygotować pokój do malowania, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie czasu na sprzątanie.

Malowanie i ochrona mebli

malowanie bydgoszczPrzede wszystkim powinniśmy z malowanego pomieszczenia wynieść jak najwięcej rzeczy. Wtedy będziemy mieli przestrzeń do rozłożenia farby i wałków, nie zabrudzimy przy tym też mebli. To co jest zbyt ciężkie można przykryć folią malarską. Jest przeźroczysta, lekka i tania, więc każdy samodzielnie może ją rozłożyć. Warto jest dodać do niej jakieś obciążenie, żeby nie podwijała się i nie spadała w trakcie prac. Okna, drzwi, parapety należy zabezpieczać taśmą malarską. To taśma, która nie klei się bardzo, więc nie będzie problemów z odklejaniem jej. Jest tania i można ją znaleźć w każdym sklepie budowlanym. Taśmą można zabezpieczyć także listwy przypodłogowe i włączniki światła, jednak lepiej jest je zdjąć. Wtedy dokładnie pomalujemy całą ściana, a nie pomalujemy niczego poza nią. Demontaż i ponowny montaż nie jest może łatwy, ale czyszczenie listwę i kontaktów z farby również jest kłopotliwe. Dobrze jest też przygotować sobie cały sprzęt w jednym miejscu, wtedy malowanie bydgoszcz pójdzie nam szybciej. Potrzebne są wałki do malowania całej powierzchni ścian, jak również pędzel do malowania blisko okien i drzwi.

Przydatna jest też ociekaczka do farby. To niej wlewa się trochę farby i można też zebrać jej nadmiar. Dzięki temu farba nie będzie kapała z wałka i będzie równomiernie się rozprowadzała. To ułatwia także nabieranie farby. Przydaje się też coś co czyszczenia powierzchni zabrudzonych podczas prac malarskich.  

Malowanie – jak się do niego przygotować?
Przewiń na górę