Masz pomysł na aplikację mobilną? Stwórz ją krok po kroku

tworzenie aplikacji na Androida

Zadecydowałeś, że stworzysz aplikację mobilną. Sprawdź jak rozwinąć swój pomysł krok po kroku. Po pierwsze. Spróbuj przenieść swój koncept na papier. Jeśli współpracujesz z agencją, z pewnością pomoże Ci ona w stworzeniu prototypu Twojej aplikacji mobilnej. Ważne jest jednak to, abyś przygotował chociaż mały zarys swojego produktu. Wiedział, jak ma wyglądać lub jakie podstawowe funkcje spełniać.

Tworzenie aplikacji na Androida to przyszłościowy zawód

Projektowanie aplikacji mobilnej będzie dzięki temu dużo łatwiejsze. Inną opcją jest również skorzystanie z gotowej platformy do tworzenie aplikacji na Androida. Na rynku jest coraz więcej takich rozwiązań, w których każdy może sam taką prostą aplikację stworzyć. Projektowanie aplikacji mobilnej jest w nich bardzo intuicyjne i proste. Może się to sprawdzić w przypadku prostych rozwiązań.

tworzenie aplikacji na AndroidaJednak bywa zawodne w przypadku tworzenia skomplikowanych aplikacji mobilnych. Musisz również zastanowić się na jaka platformę będziesz tworzyć aplikację mobilną. Każda z nich, czy to system Android czy iOS wymaga nieco innego podejścia programistycznego. Mają one inne wymagania, różnią się także interfejsem czy możliwościami. Kluczowe będzie również zastanowienie się, z jakiego sprzętu korzystają Twoi użytkownicy. Czy to telefony z systemem Android, Windows a może sprzęt marki Apple? Przyjęło się myślenie, że np. właściciele IPhone’ów są skłonni więcej zapłacić za aplikacje mobilne. Tych użytkowników jest jednak w Polsce mniej niż na zachodnich rynkach. Weź to pod uwagę, jeśli zamierzasz sprzedawać swoją aplikację mobilną i na niej zarabiać. Po zrobieniu takiego szczegółowego researchu pozostanie już tylko tworzenie rozwiązania mobilnego. Jeśli powierzasz to firmie, ten etap właściwie Cię nie interesuje. Dopiero na etapie testów masz możliwości aby zgłosić swoje poprawki. W zależności od tego, jak rozliczasz się z firmą, która projektuje dla Ciebie rozwiązanie mobilne poprawki są wprowadzane w ramach projektu lub musisz za nie dodatkowo zapłacić. Dobrze więc wiedzieć, jak będzie przebiegać proces tworzenia aplikacji mobilnej.

Masz pomysł na aplikację mobilną? Stwórz ją krok po kroku
Przewiń na górę