Miasto nowych technologii

reklama led

Zapewne wielu z was po samym tytule domyśla się jakie miasto mam na myśli. Oczywiście chodzi o Tokio. Opowiem wam historię, którą opowiedział mi mój ojciec. Coś co dla nas jest codziennością, w tamtych czasach było jak nie z tej ziemi.

Reklamy Led opanowały miasta

reklama ledMój tata postanowił wybrać się ze znajomymi do Tokio, wiedzieli, że są tam rzeczy, które warto zwiedzić i zobaczyć. Miasto nowych rozwiązań i technologii. Z lotu ptaka miasto wyglądało bajecznie, pełne neonów i telebimów nocą wyglądało jak wielka świecąca gwiazda. Gdy dolecieli na miejsce, wsiedli w taksówkę i pojechali do samego centrum tego wspaniałego miasta. Gdy dotarli na miejsce nie zawiedli się. Praktycznie na każdym z budynków wisiały telebimy, jak się później okazało, były to reklamy led. W każdym sklepie były najróżniejszych rodzajów gadżety, takie jak panele LED z możliwością zmiany barwy, czy tablice led montowane w różnych urządzeniach. Wszystko za sprawą tego, że wtedy w Tokio była to nowa technologia i był bardzo duży popyt na nią. Diody led były montowane praktycznie do wszystkiego co się dało. Największym oczywiście zaskoczeniem, były wyświetlacze led montowane w monitorach czy telewizorach, które były płaskie. Wtedy u nas w domu naszym jedynym urządzeniem do oglądania wiadomości czy filmów, był mały kineskopowy telewizor w rogu pokoju, do którego nawet nie było pilota.

Pochłonięci oglądaniem wszystkich tych gadżetów, nie zauważyli, że cała noc minęła im na kupowaniu przeróżnych drobiazgów, i zachwycaniu się nowymi technologiami. Niestety po tak intensywnej nocy, nie mieli już pieniędzy, żeby zostać na dłużej. Na szczęście starczyło im na bilety powrotne.

Miasto nowych technologii
Przewiń na górę