Muzyka do wykorzystywania komercyjnego

muzyka do gier

Ludzie już tak się przyzwyczaili do ściągania plików przez internet, że nie wyobrażają sobie życia bez tego. Szczególnie jeżeli chodzi o muzykę to masowo pobierają ją na swoje laptopy bądź komputery.

Komercyjnie wykorzystywane utwory to muzyka do gier

muzyka do gierNie chcą bowiem wydawać pieniędzy na płyty i pojedyncze utwory z specjalnych portali. Taka praktyka jest jednak nielegalna i potępiana przez wszystkich artystów. Ciężko jest jednak ścigać osoby które na prywatnych komputerach bądź nośnikach danych przechowują takie utwory. Dopiero kiedy dochodzi do ich komercyjnego wykorzystania to prawo zaczyna działać. Jest to już bowiem o wiele poważniejsze przestępstwo za które grozi spora kara pieniężna. Również osoba która dopuściła się, świadomie bądź nie, takiego czynu jest zobowiązana zadośćuczynić, poszkodowanemu artyście. Jest to bowiem przywłaszczanie sobie jego własnej ciężkiej pracy, za które należy mu się odpowiednie wynagrodzenie. Jeżeli więc interesuje nas muzyka do reklamy naszej firmy bądź muzyka do prezentacji biznesowej, to lepiej zorientować się gdzie można ją legalnie kupić. Istnieje bowiem wiele portali w internecie które oferują sprzedaż pojedynczych utworów, do ich późniejszego, komercyjnego wykorzystania. Trzeba się jednak nastawić na to, że z reguły są one strasznie drogie. Jeden utwór może bowiem kosztować kilkaset złotych, więc nic dziwnego, że prywatni użytkownicy ich nie kupują. W przypadku kilku tysięcy utworów robiła bysie astronomiczna kwota, na którą było by stać tylko najbogatszych. Na tych samych zasadach działa muzyka do gier czy muzyka do filmów.

Za każdym razem kiedy chcemy wykorzystywać jakiś utwór komercyjnie to musimy go legalnie zakupić. Jest jednak wiele rodzajów licencji, które mogą ograniczyć nasze wydatki.

Muzyka do wykorzystywania komercyjnego
Przewiń na górę