Nowoczesne wzornictwo stołowe

Stół to mebel, jeden z wielu, jakie stoją w naszych domach i mieszkaniach. Jego symbolika jednak jest wyjątkowa i zakorzeniona głęboko w naszej kulturze. Bo przy stole spotykamy się całą rodziną. Przy stole świętujemy. Radujemy się. Raczymy nasze podniebienia pysznym jedzeniem. Przy nim podejmujemy gości.

Kolorowy obrus ozdobą stołu

kolorowe nowoczesne obrusyStół jest sercem każdego domu. Centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Jeżeli zadbamy o jego wygląd przysporzy nam dodatkowych wrażeń estetycznych. Pięknie nakryty, udekorowany w zależności od okazji sprawi, że jeszcze przyjemniej będzie nam przy nim biesiadować. Kolorowe nowoczesne obrusy w odróżnieniu od klasycznych, eleganckich białych, dają nam szansę na odrobinę szaleństwa w stylizacjach naszych stołów. Dodając do nich wzorzyste serwetki papierowe lub ulubione, proste serwety z tkanin, które możemy poskładać w dekoracyjny sposób oraz dowolne dodatki w stylu stroików czy świeczników, możemy uzyskać każdorazowo inny efekt naszej stylizacji. Nowoczesny, ale jednocześnie uniwersalny obrus, będzie świetnie harmonizował także z każdym rodzajem zastawy stołowej. Obrusy i dekoracje stołowe, mogą stać się dodatkowym elementem dekoracyjnym całego wnętrza  Solidnie wykonanie z odpornych na poplamienie tkanin dają nam możliwość używania ich przez długie lata, jeśli tylko będziemy mieli na to ochotę. Łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy pranie w leniej wodzie z dodatkiem delikatnego środka piorącego aby je odświeżyć, często nie wymagają nawet prasowania.

Wieki temu, Owidiusz miał powiedzieć, że „stół i wino sprzyjają przyjemnej zabawie” warto więc zadbać, aby ta zabawa miała dodatkowe walory wizualne. Oprócz pysznego jedzenia, pamiętajmy zawsze o tym, aby było ono podane estetycznie i ze smakiem, nie tylko kulinarnym.

Nowoczesne wzornictwo stołowe
Przewiń na górę