Nowoczesne zlewy kuchenne

 

Pomimo tego że w wielu domach znajduje się zmywarka do naczyń, to i tak montowany jest zlewa. Zlew stanowi nieodłączną część każdej kuchni chociażby z tego powodu, że jeśli chcemy zamontować kran, który jest w kuchni niezbędny, to musimy zamontować także zlew. W innym wypadku woda z kranu nie miałaby gdzie ściekać.

Rodzaje zlewów kuchennych

zlew kuchennyZlewy możemy dzielić ze względu na ich budowę. Wyróżnić możemy zlew kuchenny jedno i dwukomorowy. Popularniejsze są zlewy dwukomorowe, ponieważ są dużo bardziej funkcjonalne. Zlewy kuchenne możemy dzielić także ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były zlewy stalowe. Zlewy ze stali są bardzo wytrzymałe, ich żywotność sięga nawet kilkunastu lat. Do produkcji używana jest stal nierdzewna, dzięki temu ciągła wilgoć nie robi na niej najmniejszego wrażenia. Taki zlew nie koroduje. Estetyka wykonania jest na wysokim poziomie. Całkiem śmiało można stwierdzić, że taki zlew wygląda dobrze, ale nie tak dobrze jak drugi rodzaj zlewów kuchennych, a mianowicie zlewy granitowe. Zlewy granitowe są obecnie najpopularniejsze. Wszystko dlatego, że wyglądają naprawdę dobrze i idealnie wpasowują się w wystrój nowoczesnej kuchni. Zlewy granitowe dostępne są w różnych kolorach, właśnie to ułatwia nam dopasowanie zlewu do reszty wystroju kuchennego. Możemy kupić zlew w kolorze mebli kuchennych i wszystko będzie ze sobą dobrze współgrać. Niestety przy zlewach stalowych nie mamy takiej możliwości.

Kwota potrzebna do zakupu takiego zlewu uzależniona jest od tego który z rodzajów wybierzemy. Zlewy granitowe są trochę droższe od stalowych, ale jak najbardziej są warte swojej ceny. Za zlew granitowy zapłacimy około trzysta złotych. A kupić możemy go przez internet.

 

Nowoczesne zlewy kuchenne
Przewiń na górę