Nowoczesne znakowanie przedmiotów

Wykonywanie przeróżnych zdobień na przedmiotach codziennego użytku oraz biżuterii człowiek opanował do perfekcji już przed wiekami. Zaczęło się od żłobienia w skałach, drewnie, potem przyszedł czas na kości zwierząt, a następnie na metalowe naszyjniki i bransolety. Grawerowanie istnieje więc w naszej kulturze od stuleci, chociaż współczesny człowiek zna je w nieco innej formie.

Nowoczesne metody grawerskie

grawerowanie laserem łódźŻmudne, ręczne drążenie w materiale bazowym powoli odchodzi do lamusa, a jego miejsce zajmuje nowoczesne grawerowanie laserem łódź. Jest to bardzo precyzyjna metoda zdobienia, chętnie wykorzystywana przy tworzeniu pamiątkowych napisów na biżuterii, a także podczas przygotowywania gadżetów reklamowych. Laser dokładnie odwzorowuje zadaną grafikę, przy czym jest w stanie wykonać nawet bardzo misterne elementy. Praca z nowoczesnym urządzeniem odbywa się praktycznie bezdotykowo, jest więc bezpieczna i zabiera dużo mniej czasu niż tradycyjne, manualne metody grawerskie. Dzięki temu, że maszyna jest sterowana przy pomocy komputera wzrasta komfort wykonywania zdobień i napisów, zapewnia to również czystość krawędzi, a okres oczekiwania na realizację zamówienia spada do minimum. Często, jeżeli grawerujemy pojedyncze przedmioty, jest to robione praktycznie “od ręki”. Laser pozwala na precyzyjne znakowanie przedmiotów metalowych, drewnianych, szklanych, z tworzyw sztucznych, skórzanych i innych.

Firmy, które zajmują się produkcją gadżetów reklamowych bardzo chętnie korzystają z nowoczesnej metody grawerowania, jaką jest laser. Dzięki temu nawet przy dużej ilości przedmiotów, znakowanie idzie bardzo szybko, a poniesione nakłady są niewielkie. Stąd mamy dostęp do firmowych kubków, długopisów, breloczków, a także innych mniej lub bardziej oryginalnych gadżetów.

Nowoczesne znakowanie przedmiotów
Przewiń na górę