O taśmach antypoślizgowych

Wszyscy majsterkowicze (i nie tylko oni) używali często i gęsto taśmy klejącej. Nie jest to jedyny typ taśmy. Nie wszystkie rodzaje taśm są używane w pracach domowych, majsterkowaniu, itp. Profesjonalne taśmy zwykle są sprzedawane w długich i szerokich rolkach. Na rynku dostępne jest mrowie takich taśm, trudno wybrać najlepsze dla naszych potrzeb.

Jak wybrać właściwą taśmę antypoślizgową?

taśmy antypoślizgoweDobre taśmy spełniają kilka podstawowych kryteriów, takich jak elastyczność, dobra wytrzymałość, czy (często) samoprzylepność. Natomiast taśmy antypoślizgowe z uwagi na swoje przeznaczenie muszą spełniać dodatkowe wymogi. Jak sama nazwa wskazuje, taśmy te muszą zapewniać silny efekt antypoślizgowości, najlepiej od razu po naklejeniu. Muszą one również wytrzymywać duże natężenie ruchu. Żeby wytrzymać takie siły, taśma musi dobrze przylegać do powierzchni. Przyleganie to zależy nie tylko od taśmy, ale i od powierzchni. Nawet najlepsza taśma nie przylgnie do brudnej, porowatej powierzchni. Tam również taka taśma nie będzie potrzebna. Zatem docelowa powierzchnia powinna być czysta, gładka, nieporowata. W zależności od potrzeb można wybrać, czy dana taśma ma być wodoodporna, kolorowa, luminescencyjna. Niektóre z tych opcji są dodatkowo płatne. Rolki tego typu taśm są zwykle drogie jak na standardy zwykłych taśm klejących. Ceny zaczynają się koło 100 złotych do kilkuset. Zwykle za wyższą ceną idzie lepsza jakość taśmy.

Podsumowując, żeby dokonać prawidłowego wyboru taśmy, należy rozpatrzyć nasze potrzeby, które determinują nasz wybór. Następnie należy dokonać samego aktu zakupu. Najlepiej do tego nadają się sklepy internetowe, w których można filtrować nasze wymagania oraz rozpatrzyć całą dostępną ofertę naraz. Warto również zwrócić uwagę na kolor taśmy, na którą będziemy przecież często patrzeć.

O taśmach antypoślizgowych
Przewiń na górę