Okuma liderem w dziedzinie sprzętu wędkarskiego

Okuma

Jest wiele typów hobby, które równocześnie mogą być uznane jako sport, choć jako sport nie są nad zbyt popularne. Mowa tu chociażby o wędkarstwie.

Wybierz wędkę spinningową firmy Okuma

 

Dla wielu osób jest to tylko hobby, a jak zawsze znajdą się osoby, które muszą rywalizować z innymi w różnego typu turniejach, zawodach. Najczęściej o zwycięstwie w zawodach decyduje wyciągnięcie jak największej ryby z wody. Generalnie wędkarstwo oprócz podziału na typowo rekreacyjne oraz sportowe możemy podzielić na kilka rodzajów, które różnią się od siebie wyborem odpowiedniej metody wędkowania oraz odpowiednim doborem wędki.

OkumaI tak pierwszym znanym rodzajem wędkarstwa jest wędkarstwo morskie. Jest to rodzaj w którym dokonuje się połowu ryb morskich na wędkę z pokładu łodzi, z brzegu plaży lub nabrzeża portowego. Kolejny rodzaj to wędkarstwo muchowe w którym poławiamy ryby techniką z wykorzystaniem metod sztucznych, czyli muchy. Łowiący posługuje się  wędką muchową wyposażoną w kołowrotek muchowy oraz jeden z trzech rodzajów sznura (pływająca, tonąca, pośrednia). Zimowa odmianą wędkarstwa jest wędkarstwo podlodowe w którym to łowimy ryby na zamarzniętym akwenie wodnym spod lodu. Sportową odmianą wędkarstwa jest spinning. Metoda ta polega na przemiennym zarzucaniu i ściąganiu wędki przy pomocy kołowrotka. Ważną rolę w tej metodzie odgrywa dobór wędki. Jednym z wiodących producentów jest firma Okuma. Wędki firmy Okuma są wykonane z najlepszej jakości materiałów oraz ich stosunek do ceny jest bardzo atrakcyjny. Najpopularniejszą metodą połowu ryb jest natomiast wersja spławikowo – gruntowa w której wędkarz używa zwykłej wędki oraz spławika. Jest to najpopularniejszy rodzaj dla niedzielnych wędkarzy. Ostatnią znaną metodą połowu jest trolling. Czyli metoda polegająca na ciągnięciu za sobą przynęty, która jest przyczepiona do wędki na żyłce. Swego czasu ta metoda była zakazana w wielu krajach. Jak widzimy wyróżniamy wiele rodzajów połowów ryb przez co możemy sobie dopasować pod nas system, który nam pasuje.

Okuma liderem w dziedzinie sprzętu wędkarskiego
Przewiń na górę