Olej osmo do impregnowania tarasów

Dość niedawno wybudowałam za domem taras. Jest on dość spory i pokryty jest drewnem. Takie drewno trzeba zabezpieczyć odpowiednio, zwłaszcza jeśli takie drewno wystawione jest na czynniki zewnętrzne, takie jak: deszcz, mróz itp. W sklepach mamy dostępne różne środki ochronne dla drewna. Ale jaki wybrać? Jaki będzie najlepszy?

Olej do drewna tarasowego

olej osmo cenaChcąc zabezpieczyć swoje drewno, z którego został zbudowany taras, to trzeba użyć specjalnego środka ochronnego. Ja za bardzo nie znam się na tym, więc co mogłam zrobić w takiej sytuacji. Nie pozostało mi nic innego jak pójść do sklepu, gdzie sprzedają takie środki i z pomocą sprzedawcy wybrać odpowiedni środek zabezpieczający drewno. Sprzedawca pokazał mi kilka naprawdę dobry i sprawdzonych środków. Skoro wszystkie były dobre to została mi eliminacja po cenach. Wybrałam wtedy najtańszą opcję. Po co mam przepłacać i kupować droższy środek ochronny, skoro ten tańszy też jest dobry. Wiecie co wybrała. Olej osmo cena to impregnat oparty na olejach roślinnych. taki olej znajduje się w puszcze, dlatego by go rozprowadzić będę musiała użyć pędzla. Nie byłam pewna czy taki pędzel mam, więc jeszcze kupiłam nieduży pędzel. Taki olej osmo jest olejem bezbarwnym i bardzo dobrze pokrywa drewno, schnie też w miarę szybko. Najlepiej taki olej osmo rozprowadzać w słoneczną pogodę, albo przynajmniej by nie padało. Bardzo szybko rozprowadza się taki olej. W sumie pokrycie całego tarasu tym olejem zajęło mi średnio godzinę. Wiadomo musiał z tego tarasu wynieść meble, kwiaty i powoli zacząć malować każdą deskę. Po wyschnięciu z powrotem musiałam wnieść wszystkie meble i kwiaty. Jeśli chcecie to można też kupić olej, który barwi drewno, przynajmniej je przyciemnia.

Chcąc zabezpieczyć drewno na zewnątrz lub też wewnątrz to dobrze jest kupić w sklepie jakiś impregnat, by można było nim poryć drewno. Ja musiał zabezpieczyć drewno na moim tarasie, które jak wiadomo jest na zewnątrz. W tym celu w sklepie kupiłam olej do tego celu. Póki co jestem zadowolona z tej ochrony drewna.

Olej osmo do impregnowania tarasów
Przewiń na górę