Oświetlamy ogród i dom na zewnątrz

 

Nadeszła wiosna i na dobre rozpoczęły się porządki w ogrodach. Wiele zmian czeka także mój przydomowy ogród, który postanowiłam upiększyć i stworzyć z niego zalążek bajkowej krainy. A z baśniowością najbardziej chyba kojarzą się światełka, ozdabiające ogród w długie letnie wieczory. Jest mnóstwo sposobów na to, aby efektownie oświetlić ogród.

Lampion jest klimatyczną ozdobą w ogrodzie

lampiony z drewnaPiękny ogród to nie tylko umiejętnie dobrana i zadbana roślinność. To też dodatki w postaci wszelkiego rodzaju mebli ogrodowych oraz oświetlenie. To ostatnie pozwala nam naprawdę zaszaleć. Chodniki i trawę oświetlić możemy drobnymi lampkami solarnymi, które wyglądają naprawdę uroczo, a nie potrzebujemy do nich prądu. energię pobierają one ze słońca. W ogrodach pięknie prezentują się również lampiony. Ostatnio zachwyciły mnie właśnie lampiony z drewna, które zawiesza się na drzewach lub w altanie. Oczywiście w środku znajduje się żarówka, która imituje świece. Najczęściej lampiony takie działają na baterie. Można też spotkać takie typowo solarne. Wiele lampionów mimo tego, że jest wykonanych z drewna, to pomalowanych jest na różne kolory. Mi osobiście bardzo spodobały się lampiony jasnoniebieskie, które pięknie wyróżniają się na tle zieleni, ładnie prezentują się też białe. Ciemnobrązowe lampiony umieściłam natomiast przy drzwiach wejściowych, a dokładnie z obu stron drzwi. Nadają one teraz naszemu domowi charakteru i powagi. W planach mamy również wykorzystanie lampionów na balkonach.

Oświetlenie ogrodu potrafi stworzyć naprawdę niepowtarzalny klimat. Musimy tylko pamiętać o odpowiednim rozplanowaniu go. Pięknie prezentują się w ogrodach drewniane lampiony, które wieszamy na drzewach lub podwieszamy dookoła domu- na balkonie, tarasie lub przy drzwiach wejściowych.

 

Oświetlamy ogród i dom na zewnątrz
Przewiń na górę