Płynne stymulator wzrostu roślin

W Polsce obecny klimat jest wątpliwy i trudny do przewidzenia. Ciężko tym samym zagwarantować roślinom odpowiednie warunki do wzrostu i ochronę przed niespodziewanymi czynnikami. W rezultacie nasze wielkość i jakość naszych plonów są dla nas niezadowalające. Jak zatem sobie z tym radzić i chronić zbiory?

Stymulatory wzrostu przeznaczone dla roślin

stymulator wzrostu roślinSzkodniki, susza, grad czy zbyt obfite deszcze to tylko niektóre z wrogów roślin uprawnych. Często są one przez nie niszczone i uszkadzane, pozostawiając rolników z zupełnie pustymi rękami. Dochodzi jeszcze zmienna temperatura, która często nijak ma się do zaplanowanego okresu wegetacji. Przełom marca i kwietnia ostatnimi czasy bywa bardzo chłodny, co powoduje znaczne uszkodzenia roślin. Jednym ze sposobów ich ochrony i “naprawy” jest stymulator wzrostu roślin. Produkty zazwyczaj płynne, pomagają w regeneracji i odbudowie powłoki asymilacyjnej, w skrócie więc można powiedzieć, że są lekami przeznaczonymi dla roślin, które przywracają im zdrowie. Najbardziej popularne stymulatory wzrostu dostępne są w formie oprysków, które w odpowiedniej proporcji przygotowuje się z wodą. Opryski stosuje się maksymalnie 3 razy w fazie wzrostu roślin czyli okresu wegetacyjnego, najlepiej w odstępach niecałego miesiąca. Kiedy rozłożymy skład stymulatorów wzrostu na na składniki całkowicie podstawowe otrzymamy sam potas, każda indywidualna jego część to tak naprawdę pochodna od tego pierwiastka.

Dla wielu ludzi w Polsce rolnictwo to nadal główne źródło utrzymania, a każda niekorzystna zmiana atmosferyczna prowadzi do zmniejszania ich zysków i ubożenia. Wraz z postępem naukowym i technologicznym na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty, które nie ingerując we właściwości plonów i pozostawiając je nadal bezpiecznymi do spożycia, chronią przed uszkodzeniami.

Płynne stymulator wzrostu roślin
Przewiń na górę