Popularność nowych rolet w Rudzie Śląskiej

roleta

Rolety wewnętrzne są jedną z możliwości osłony okna przed światłem słonecznym, obok żaluzji, firanek czy zasłon. Rolety cechuje funkcja nie tylko osłaniająca ale także dekoracyjna. Rolety możemy zamontować zarówno na oknach drewnianych jak i na oknach pcv. Na rynku rolet wewnętrznych mamy do wyboru wiele rodzajów rolet takich jak kasetowe z prowadnicami, dzień noc, wolno wiszące, mini, dachowe oraz plisy.

Rolety – Ruda Śląska

roletaJedne z lepszych rozwiązań to rolety kasetowe na prowadnicach pcv. Montuje się je na skrzydło okienne dzięki czemu idealnie dopasowują się do okna i są możliwe do zamontowania praktycznie do każdego rodzaju profilu. Otwory na mocowania rolety nie są wywiercane w ramie co sprawia, że po montażu nie tracimy gwarancji na okno. Ogromnym atutem zabudowanej kasety jest osłona materiału, przez co nie działają na niego czynniki zewnętrzne takie jak kurz dlatego materiał ma dłuższą żywotność.
Boczne prowadnice przytrzymują materiał co sprawia, że zasłaniają szczeliny przez które może przedostawać się światło. Rolety te posiadają również samohamujący mechanizm łańcuszkowy, który sprawia, że możemy zatrzymać roletę na dowolnej wysokości okna. Kolejnym rodzajem rolety wewnętrznej jest roleta dzień noc, która zrobiona jest z tkaniny w poziome pasy transparentne i zaciemniające. Podwójne prowadzenie materiału pozwala na regulację ilości wpadającego słońca do mieszkania wedle własnego uznania.
Rolety te są eleganckie i z powodzeniem mogą zastąpić firankę w oknie. Roleta mini jest to najmniejsza z rolet, a co za tym idzie jest roletą najprostszą i najtańszą. Montowana jest bezinwazyjnie tzn. za pomocą haczyków na ramę okna przez co możemy dopasować ją na każde okno.

Bardzo popularne są rolety wolno wiszące, sprzedawane są w każdym markecie budowlanym a montowane za pomocą kołków rozporowych do ściany lub wnęki okiennej. Plisy zwane potocznie żaluzjami plisowanymi, sprawdzają się idealnie do montażu na oknach nietypowych takich jak owal czy trapez. Specjalnym rodzajem rolety jest roleta dachowa, która przeznaczona dla okien połaciowych.

Popularność nowych rolet w Rudzie Śląskiej
Przewiń na górę