Praca dla rencistów

Ochrona

Wielu rencistów narzeka na niską rentę. Ze względu na słabe zdrowie renciści nie mogą podjąć pełnoetatowej pracy, jednak czasami mogą pracować dorywczo, nie męcząc się nadmiernie. Niektórzy renciści podejmują się sprzątania. Jest to w prawdzie praca fizyczna, ale znacznie mniej męcząca, niż na przykład praca w kopalni czy hucie. Z reguły rencistów chętnych do sprzątania zatrudnia firma porządkowa.

Skuteczna ochrona – Wrocław i okolice

 

Ochrona
Ochrona

Przychodzą oni do pracy na trzy czy cztery godziny dziennie, aby świadczyć usługi porządkowe  w różnych miejscach. Czasami sprzątają biura, sklepy czy urzędy po zakończeniu ich godzin pracy. Kiedy indziej zaś są zatrudniani do zamiatania ulic, odśnieżania ich zimą czy oczyszczania z suchych liści jesienią. Nie jest to zajęcie wysokopłatne, ale pozwala rencistom zdobyć trochę dodatkowego grosza. W podobny sposób nie raz zarabiają także emeryci oraz ucząca się młodzież. Za sprzątanie na ogół dostaje się około pięciu, najwyżej ośmiu złotych za godzinę. Warto jednak pamiętać, że sprzątanie nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności. Dlatego też pracę ta może podjąć każdy rencista, niezależnie od tego, jakie posiada wykształcenie i jaka pracę wykonywał dawniej.

Często przy sprzątaniu świetnie sprawdzają się dawni kucharz,e górnicy, ślusarze, pracownicy fabryk, którzy stali przy taśmie produkcyjnej, a także przedstawiciele wielu, wielu innych zawodów. Zazwyczaj sprzątania podejmują się panie, jednak czasami zdarza się także, że w zawodzie tym pracują panowie. Współcześnie coraz więcej mężczyzn sprząta po sobie w domu, a niektórzy robią to również poza domem, aby przy tym trochę zarobić, zwłaszcza gdy są na rencie i nie maja możliwości podjęcia innej pracy. Okazuje się, że część panów jest wręcz bardziej pedantyczna od pań i znacznie bardziej przykłada się do sprzątania. Dlatego też tacy panowie są bardzo chętnie zatrudniani przez różnego rodzaju firmy sprzątające. W pracy tej pedanteria, dokładność, staranność liczą się bowiem ogromnie i pracodawca zwraca na nie wielką uwagę. Przy każdej pracy, także przy sprzątaniu należy bowiem się starać.

Więcej na temat jednej z najlepszych firm ochroniarskich we Wrocławiu – Ochrona Wrocław – ABC

Praca dla rencistów
Przewiń na górę