Prawdziwie fachowe wyposażenie

Pomysł na biznes to połowa sukcesu, który możemy odnieść jeżeli rzeczywiście się do tego tematu odpowiednio przyłożymy. Oczywiście, trzeba pomysł połączyć z umiejętnościami czy możliwościami, bo pomysłów można mieć naprawdę bardzo wiele, ale nie wszystkie będą możliwe do realizacji. Dlaczego?

zaglowkaCzęść powodów będzie czysto praktyczna. Nie da się czegoś zrobić, bo jest to niemożliwe praktycznie albo finansowo, albo z innych obiektywnych względów. Inny powód to brak umiejętności, które niezbędne są do pokierowania daną inicjatywą, a nie chcemy na przykład od samego początku nikogo zatrudniać, żeby nie trzeba było ponosić zbyt dużych kosztów. Jednakże, są też i takie pomysły, które zapełniają niszę, są połączeniem pasji i pracy zarobkowej i właściwie określając je najprościej, są po prostu strzałem w dziesiątkę.

Takim pomysłem jest na przykład sklep żeglarski. Jednocześnie zapełnia on pewną niszę, oczywiście, jeżeli na danym terenie, gdzie jest zapotrzebowanie na takie sklepy nie ma żadnego innego sklepu żeglarskiego lub istnienie dwóch nie będzie wcale nadmiarem, bo obydwa doskonale się tam odnajdą. Jak zapełnić niszę, skoro  już o tym mowa. Zastanówmy się na przykładzie wspomnianego sklepu żeglarskiego. Tam gdzie są jeziora, gdzie kwitnie żeglarstwo, tam taki sklep będzie na pewno potrzebny, tam na pewno on się przyda bo jest na to po prostu zapotrzebowanie. Dalej, gdy mamy już niszę i potrafimy ją zapełnić, trzeba też znać się na branży. Dobrze, jeżeli taki sklep prowadzi jakiś zapalony żeglarz, który po prostu na swoje hobby na swoje żeglarstwo zarabia w ten sposób.

Jest to wówczas najlepszy sprzedawca i najlepszy doradca. Jest nie tylko teoretykiem ale i praktykiem i dlatego doskonale sprawdzi się w takim miejscu. Będzie rozumiał problemy klientów, będzie umiał na nie odpowiedzieć i będzie umiał doradzić biorąc pod uwagę również swoje własne doświadczenie. A swoje własne doświadczenie często jest znacznie cenniejsze niż jakiekolwiek inne opinie, porady czy debaty. Co sam przeżyjesz i sprawdzisz, to inaczej o tym opowiesz.

Źródła i opcja zakupu: https://www.smart.gda.pl

Prawdziwie fachowe wyposażenie
Przewiń na górę