Problem nietrzymania moczu – co warto wiedzieć

Kwestia nietrzymania moczu może być bardzo wstydliwa i problematyczna. Osoby borykające się z tym problemem nierzadko nie wiedzą gdzie się udać, by otrzymać stosowne wsparcie. Każdy powinien wiedzieć, że to schorzenie można z powodzeniem leczyć. Warto zatem stosować doraźne pomoce (jak chociażby wkładki jednorazowe), ale też dążyć do likwidacji nietrzymania moczu.

Jak poradzić sobie z nietrzymaniem moczu

nietrzymanie moczu bydgoszczJeśli dotknął cię problem nietrzymania moczu, koniecznie udaj się do lekarza rodzinnego. On pokieruje cię do specjalisty, który postawi diagnozę i zadecyduje o sposobie leczenia oraz o zastosowanych metodach. Omawiane zagadnienie bardzo często spotyka kobiety, które przeszły już kilka porodów. Mięśnie mogą być w tym przypadku osłabione. Dlatego też niezwykle ważna jest profilaktyka i zapobieganie problemom, zanim się pojawią i zanim osiągną duże rozmiary. Wiele mówi się o wykonywaniu ćwiczeń, które pomagają zwalczyć problem nietrzymania moczu. Warto na takie ćwiczenia zarezerwować sobie przynajmniej kilka (a najlepiej kilkanaście) minut w ciągu dnia. Ważne jest, aby trening wykonywać systematycznie. Na pewno nie zaszkodzi, a bardzo prawdopodobne jest, że pomoże. Nietrzymanie moczu Bydgoszcz leczone jest przez specjalistów. Można co prawda profilaktycznie wykonywać ćwiczenia i samodzielnie dbać o tą sferę, ale w razie zaistnienia problemu należy o poradę i wskazówki poprosić doświadczonego lekarza.

Z nietrzymaniem moczu ma problem znaczna część osób. Dotyczy to ludzi w podeszłym wieku, kobiet po ciężkich porodach, ale nie tylko – schorzenie może dotknąć każdego. Dlatego tak ważna jest rozmowa na omawiany temat i rozpowszechnianie informacji o tym, jak przeciwdziałać schorzeniu. Ćwiczenia są w tym zakresie bardzo pomocne i zdecydowanie warto je wykonywać.

 

Problem nietrzymania moczu – co warto wiedzieć
Przewiń na górę