Projektowanie elektroniki wzmacniacza hi-fi

projektowanie elektroniki

Od długiego czasu zajmuję się elektroniką, jednak do tej pory kopiowałem różne projekty i co najwyżej zmieniałem różne wartości. Jednak tym razem postanowiłem, że samemu stworzę własne dzieło, jakim miał być wzmacniacz lampowy do zestawu hi-fi.

Zabrałem się za projektowanie elektroniki

projektowanie elektronikiCzemu akurat taki? Ponieważ tutaj sprawa jest na tyle łatwa, że jeżeli zrobię go tak, że będzie grał, wykonam około 80% pracy. Dalsza część to będą prace wykończeniowe, którymi będę chciał osiągnąć jak największy sukces. Dźwięk nie musi być głośny, jednak w takim sprzęcie najważniejsze, żeby był czysty. Na początku zabrałem się za projektowanie elektroniki. Mniej więcej miałem wizję jak to zrobić, jednak nie wiedziałem jakie wartości elementów powinny być zawarte. Musiałem więc przeprowadzać symulacje. Na szczęście dzisiejsza technologia pozwala zaprojektować obwody drukowane i sprawdzić poprzez symulacje jak się będzie zachowywać. Z wykresu można bardzo wiele odczytać. Jednak trzeba wiedzieć czego się szuka. Ogólnie rzecz biorąc proces ten jest długotrwały, ponieważ dostosowanie wszystkiego do swoich oczekiwań to długa droga. Dzisiejsze płytki drukowane jednak pozwalają nam na to. Dostępność elementów takich jak lampy, rezystory, kondensatory itd. jest ogromna.

To pozwala nam nawet na zakup elementów na „zapas”, żeby później móc na spokojnie wszystko dostosować. Mimo tego, że można stracić nerwy na to, to satysfakcja z wykonanej pracy jest niewyobrażalna, w końcu był to mój pierwsze własny projekt, który działa i to dobrze!

Projektowanie elektroniki wzmacniacza hi-fi
Przewiń na górę