Rodzaje szkła w kuchni

szkło w kuchni

Elementem stosowanym w kuchni jest szkło. Szkło w kuchni może być dowolne, zgodne z upodobaniami jej użytkownikami. Szkło w kuchni może być gładkie, kolorowe, wzorzyste, podświetlone. Zastosowanie szkła jest świetną alternatywą dla glazury czy mozaiki. Natomiast szkło w kuchni jest nowoczesne, trwałe i przede wszystkim higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości(czyli funkcjonalne).

Szkło w kuchni to nie tylko szklane kubki i naczynia

 

szkło w kuchniUmieszczenie szklanej tafli nad blatem kuchennym to możliwość wyboru wzoru, koloru oraz rodzaju szkła, aby móc dopasować szkło do naszych potrzeb i gustu. Szkło daje możliwość stworzenia efektu(np. Szkło bezbarwne ukaże fakturę ściany, szkło matowe stanowi neutralne wykończenie). Najbardziej popularne szkło w kuchni to Lacobel. Jest to rodzaj szkła o grubości 4mm, występujące w taflach o wymiarze 160,5/255 cm. Dodatkowo jest to szkło niehartowane, więc stosujemy go w miejscach gdzie nie będzie narażone na uderzenia czy wysokie temperatury.
Ponadto jest to szkło, które odbija światło i daje efekt powiększenia optycznego pomieszczenia. Można także zastosować szkło hartowane malowane, które mamy możliwość pomalować na dowolny kolor z palety RAL lub NCS. Wyróżnia się jeszcze szkło z nadrukiem cyfrowym, które jest szkłem o dowolnej grubości, hartowanym, z reguły optiwhite (szkło bez poświaty zieleni, aby nie przekłamywało kolorów). Natomiast szkło bezbarwne jest szkłem optiwhite, hartowanym i montowanym na piki do ściany. Pozwala to na samodzielny demontaż w celu np. przemalowania ściany czy wymiany fototapety/naklejki za szkłem. Szkło hartowane to rodzaj szkła o większej wytrzymałości mechanicznej, czyli jest odporne na temperatury do 280 stopni celcjusza, a także odporne na uderzenia sześciokrotnie w stosunku do swojej grubości.

Szklane panele montuje się na klej, piki (okucia punktowe) albo na szynach. Przy czym nigdy nie można zapomnieć o uszczelnieniu przestrzeni między szkłem a ścianą, by uniknąć trudnego do usunięcia zabrudzenia i kurzu. Jako materiał uszczelniający można zastosować silikon lub elastyczne podkładki (maskownice).

Rodzaje szkła w kuchni
Przewiń na górę