Rynek usług dźwigowych w Polsce

dźwig

W ostatnim dwudziestoleciu na terenie całego kraju prowadzone były różnego rodzaju inwestycje budowlane o zróżnicowanej skali. Liczba projektów związanych z branżą budowlaną nadal jest spora i raczej nie zanosi się na to, żeby sytuacja miała się w drastyczny sposób zmienić.

Rynek usług dźwigowych w Polsce jest wyceniany na kilkanaście milionów złotych

dźwigZe względu na realizowane budowy pojawiło się solidne zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi, jak chociażby wynajem dźwigów służących do przenoszenia ciężkich ładunków w różne rejony budowy lub na różne wysokości. Na terenie Polski funkcjonuje spora liczba działalności gospodarczych, które świadczą szybkie usługi dźwigiem o różnym przeznaczeniu. Większość firm działających w tej branży dysponuje co najwyżej kilkoma rodzajami maszyn o zbliżonym udźwigu maksymalnym i podobnych długościach wysięgnika. Oczywiście ta charakterystyka nie dotyczy wszystkich przedsiębiorstw, gdyż niektóre z nich mają w swojej ofercie bardziej zróżnicowane pojazdy, które są w stanie przenosić ładunku o przeróżnej wadze i kubaturze. Dla wielu klientów korzystających z tego typu usług istotna jest również długość wysięgnika, od której zależy tak naprawdę na jaką odległość możemy przenieść dany ładunek. Co ciekawe, wiele firm świadczących usługi dźwigowe nie ogranicza swoich usług tylko do dźwigów i żurawi. W ofercie sporej liczby firm znajdują się bowiem usługi pozwalające na wynajem wielu innych maszyn budowlanych.

W takich przypadkach widoczne jest kompleksowe podejście do tematu usług dla budownictwa. Warto przy tym podkreślić, że oferty zdecydowanej większości opisanych wyżej firm są skierowane zarówno do klientów indywidualnych, do których należą osoby fizyczne, jak i dla klientów biznesowych, w gronie których występują przede wszystkim wszelkie podmioty prawa gospodarczego. Jak widać rynek usług dźwigowych jest bardzo zróżnicowany.

Rynek usług dźwigowych w Polsce
Przewiń na górę