Rzeźbione balustrady na balkonie

balustrady

Balustrady na balkonie to bardzo dobra wizytówka. Jeśli się komuś spodobają to zapewne będzie pytał skąd je mamy. Balustrady najlepiej aby były jednego koloru. Ponieważ będą się ładnie prezentować. Aby wyrzeźbić takie balustrady musimy dać się doi specjalisty jakim może być kowal aby nam z prętów wyrzeźbił dany kształt jaki chcemy.

 

Rzemiosło artystyczne – rzeźbione balustrady

 

Jak wiemy kowale mają specjalne przyrządy typu palenisko, o które tak naprawdę opiera się rzeźbienie naszej balustrady. Czasami gdy nie mamy takiego kowala w pobliżu możemy sami jeśli mamy do tego zdolności i chęci rozpalić drut od spawarki i wtedy możemy również powyginać nasze pręty do balustrad. Taka praca zajmuje wiele czasu, ale ile daje satysfakcji, że się zrobiło samemu. Do tego powyginanego drutu musimy przyspawać inny aby tworzyło jedną całość. Jak wiemy efekt końcowy będzie wtedy gdy pomalujemy naszą balustradę jednak aby to zrobić trzeba najpierw ładnie oczyścić druty aby nie było żadnych tłustych plam i wtedy zaczynamy piaskowanie. Piaskowanie musimy zrobić w ciepły dzień aby szybciej nam schło. Dodatkowo również musi być słońce, ale nie za mocna gdyż może się okazać, że nasza farba potem będzie kładziona po chropowatej powierzchni. Rzeźbione balustrady jeśli będziemy chcieli kupić możemy udać się do człowieka, który zajmuje się kowalstwem artystycznym. Jeśli ktoś w przeszłości miał stadninę i zostało mu palenisko od podkuwania konin, to wtedy z pewnością może je wykorzystać aby zrobić taką balustradę. Jeśli natomiast chcemy już gotową wtedy wybieramy się do człowieka, który się tym zajmuje i wybieramy. Musimy pamiętać, że takie balustrady będą nam służyć na lata więc na początek cena, którą zobaczymy może nas trochę przerazić, ale czego nie robi się dla swojego domu.

Na specjalne życzenie oczywiście osoba, która wykonuje takie kute balustrady może nam również zrobić jakieś ptaszki czy też inne zwierzęta lub też kwiatki. Tu już pomysłów możemy mieć bardzo dużo aby nasza balustrada przyciągała ludzi wzrokiem. Możemy również aby wszystko było zgrane poprosić o wykonanie kutego ogrodzenia oraz bramy i furtki.

Rzeźbione balustrady na balkonie
Przewiń na górę