Ślub z weselem, czy bez?

wesele

Wiele osób myślących o pobraniu się staje przed wyborem, czy organizować wesele, czy nie. Jest to naprawdę trudna decyzja. Z jednej strony wesele to duży wydatek, z drugiej jednak strony to wspaniały sposób, aby uczcić związek i spotkać się z najbliższymi. Warto, więc przemyśleć wszystkie kwestie, wypisać za i przeciw i podliczyć fundusze, jakie można przeznaczyć na organizację przyjęcia weselnego.

Niewątpliwie tego rodzaju impreza wymaga trochę organizacji i pomysłowości, ale skoro wesel jest raz w życiu to, dlaczego by nie zdecydować się na jego organizację? Organizacja takiego przyjęcia to nie tylko zaproszenie gości i dobra zabawa do białego rana, to również wiele innych spraw, które należy załatwić z odpowiednim wyprzedaniem. Przede wszystkim bardzo ważne jest wybranie terminu, od tego zależy wiele kwestii, istotne jest również wybranie miejsca na ślub lub wesele. Sala weselna to kwestia, którą trzeba załatwić na samym początku.
Załatwienie kwestii związanych z ceremonią w urzędzie, czy w kościele jest równie ważne, ale w przypadku sali weselnej trzeba liczyć się z tym, że najlepsze miejsca rezerwowane są nawet z rocznym wyprzedzeniem. Koszty wynajęcia sali bardzo często obejmują od razu jedzenie. Tylko w niektórych miejscach istniej możliwość samego wynajęcia Sali, a całą resztę można powierzyć kucharce. Taka metoda organizacji ślubów była popularna w latach 90. Z czasem jednak zaczęto odchodzić od takiego sposobu organizacji wesel, gdyż wiąże się to z ogromem pracy.
Trzeba nie tylko znaleźć kucharkę, ale również kelnerki i kelnerów, chyba, że samodzielnie mamy zamiar roznosić wesele. Salę należy dodatkowo ozdobić, przygotować stoły, obrusy, zrobić zakupy i wszystko zaplanować. W domu weselny, czy w hotelu wybieramy konkretne menu i wszystko jest w zasadzie gotowe.

Cena za wesele organizowane w hotelu jest jednak nieco wyższa, niemniej jednak, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że trzeba temu poświęcić nieco mniej uwagi i następnego dnia nie trzeba organizować sprzątania, ani przejmować się kwestią tego, czy coś zostało kupione czy nie, to organizacja takiego przyjęcia w hotelu, czy domu weselnym wydaje się dużo lepszym pomysłem.

Ślub z weselem, czy bez?
Przewiń na górę