Soczewki gdzie kupić

Soczewki kontaktowe

Wiele użytkowników soczewek kontaktowych zastanawia się gdzie jest je najlepiej kupić. Czy lepiej pójść do okulisty, do salonu z soczewkami czy kupić je w Internecie? Rozważmy wszystkie opcje. Opcja numer jeden, czyli okulista.

Gdzie kupić soczewki?

Soczewki kontaktoweUmawiając się na wizytę u okulisty mamy pewność, że wyjdziemy z niej z odpowiednimi, dobranymi soczewkami. Okulista zbada nasz wzrok i określi nasza wadę, wypyta o tryb życia (czy spędzamy dużo czasu na dworze, czy przed komputerem w klimatyzowanych pomieszczeniach, więc przydadzą się nam oddychające soczewki np. air optix aqua), o preferencje dotyczące noszenia soczewek (np. czy wolimy jednorazowe czy wielorazowe np. acuvue oasys), czy o dodatkowe atrybuty, które powinny posiadać nasze wymarzone soczewki (np. czy mają być przeźroczyste czy kolorowe np. freshlook dimensions). Następnie lekarz wybierze nam soczewki i pokaże jak je prawidłowo zakładać, jeśli to jest nasza pierwsza wizyta. Okulista odpowie też na nasze wszystkie pytania np. o to jakie krople do oczu mogę stosować, jak prawidłowo przechowywać soczewki, czym można, jeśli można je czyścić itp.). Drugą opcją jest salon z okularami i soczewkami. Jego zaletę w stosunku do okulisty jest większy wybór soczewek na miejscu, wadą brak okulisty (zazwyczaj), więc jeśli jesteśmy tam pierwszy raz lub czujemy, ze nasz wzrok się pogorszył i potrzebujemy zmiany soczewek, lepiej jest umówić się na wizytę. Trzecią opcją są zakupy w Internecie. Ich wada jest taka sama, jak salonu- brak lekarza. Zaleta jest szeroki wybór produktów, niskie ceny, częste promocje i dostawa do domu.

Jeśli wiemy jakie chcemy soczewki jest to dla nas najkorzystniejsza opcja. Przesiadując w Internecie możemy poczytać różne fora i strony internetowe i zdobyć informacje na temat najnowszych rodzajów soczewek i ewentualnie zmienić nasza decyzję o zakupie.

Soczewki gdzie kupić
Przewiń na górę