Taśmy wykonane z poliuretanu

Taśmy wykonane z wytrzymałego i wyjątkowo trwałego poliuretanu wykorzystywane są od lat w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz w przetwórstwach. Czym charakteryzuje się tego typu materiał, który znajdziemy zarówno w wielkich przedsiębiorstwach jak i w skrzynce z narzędziami jako taśma naprawcza? 

Taśma z poliuretanu w zakładach spożywczych

taśmy poliuretanoweBezpieczeństwo potwierdzone licznymi atestami sprawia, że taśmy poliuretanowe mogą być przeznaczone do kontaktu z żywnością w przemyśle spożywczym, natomiast odpowiednie modele pozwalają dobrać odpowiednią taśmę do różnego typu produktów. Tak więc na przykład taśma poliuretanowa tkaninowa z atestem PZH o symbolu HŻ 7971/91, HŻ 7816/92 mogą mieć styczność z mąką, mięsem zarówno mrożonym jak i surowym oraz wyrobami cukierniczymi, natomiast symbol PZH w przypadku taśm tkaninowo-tworzywowe HŻ 3751/93 lub HŻ 12380/98 z powodzeniem nadają się do kontaktu z rybami, wyrobami czekoladowymi itp. Każda taśma poliuretanowa jest bezpieczna pod względem użytku w zakładach przemysłowych, spożywczych oraz farmaceutycznych oraz cechuje się najwyższą jakością, odpornością i wytrzymałością na makro-uszkodzenia, do których może dojść podczas pracy urządzeń taśmowych. Kolejną zaletą stosowania tego typu taśm jest cena, która w porównaniu z innymi rozwiązaniami w branży przemysłowo-spożywczej, jest dużo tańsza nie tylko w samym zakupie, ale również eksploatacji. Dodatkowo bardzo ważną cechą techniczną taśmy poliuretanowych jest jej elastyczność, dzięki czemu ryzyko źle dopasowanego materiału jest znikome. 

Poliuretan jest materiałem mającym wszechstronne zastosowanie i jest też niezbędny we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, począwszy od tych spożywczych a kończąc na przetwórstwach chemicznych. Każdy w swoim domu również posiada taką taśmę, gdyż jest ona uważana za niezbędnik montażowy “złotych rączek”.

Taśmy wykonane z poliuretanu
Przewiń na górę