Telewizor na ścianie czy na meblościance?

uchwyty do telewizorów

Kupując nowoczesny telewizor np. typu LCD lub LED z pewnością stoimy przed dylematem czy powiesić go na ścianie czy ma stać np. na komodzie lub innej części meblościanki.

Jakie jest lepsze rozwiązanie? Powieści telewizor na ścianie, czy może jednak po prostu, po staremu położyć na jakimś meblu?

uchwyty do telewizorówUchwyty do TV pozwalają bez problemu zawiesić telewizor na ścianie dzięki czemu możemy mieć w salonie więcej miejsca. Uchwyty do telewizorów posiadają standard VESA pozwalający na dopasowanie się do zdecydowanej większości dostępnych na rynku telewizorów. Czy jednak warto decydować się na powieszenie telewizora na ścianie? Jeśli zdecydujemy się na ten krok to możemy liczyć na więcej miejsca w pomieszczeniu w którym telewizor się znajduje. Trzeba także pamiętać, że telewizor prezentuje się wtedy po prostu lepiej i zwiększa się komfort oglądania. Efekt ten będzie szczególnie zauważany w przypadku większych rozmiarów telewizorów. Musimy jednak pamiętać, że zamontowanie uchwytu tv wiąże się z wierceniem otworów w ścianie. Wiąże się to z tym, że telewizor będzie musiał być już zawsze w tym miejscu ponieważ jeśli zdecydujemy się na powrót telewizora na komodę i usunięcie uchwytu to wtedy w ścianie pozostanie nam kilku dużych otworów i aby je zakryć będzie potrzebny mały remont. Powieszenie telewizora na ścianie wiąże się także z ograniczonym, mniej wygodnym, a czasami nawet niemożliwym dostępem do tylnego panelu telewizora gdzie mamy np. złącza HDMI. Czasami zatem możemy utracić do nich dostęp dlatego lepiej jest umieszczać na ścianie tylko te telewizory, które gniazda rozszerzeń mają umieszczone po bokach. Nie powinniśmy się też martwić o to, że uchwyt nie będzie pasował do naszego telewizora, gdyż jest to objęte międzynarodowym standardem VESA. Standard ten jest obsługiwany niemalże przez każdy dostępny telewizor. W przypadku gdy telewizor nie obsługuje tego standardu to możemy kupić uchwyt uniwersalny, który gwarantuje dopasowanie do niestandardowych wymiarów telewizora. Uchwyt do TV jest zatem komfortowym rozwiązaniem, jednakże musimy to dobrze przemyśleć.

Musimy wziąć pod uwagę jak rozmieszczone są poszczególne gniazda naszego telewizora. Tego rodzaju uchwyty dostaniemy bez problemu od ręki podobnie jak np. torby fotograficzne. Torby foto zapewnią bezpieczny transport naszych aparatów.

Telewizor na ścianie czy na meblościance?
Przewiń na górę