Typowe zastosowanie grzałek

grzalki

Grzałki są stosowane w gospodarstwach domowych głównie w łazienkach w trakcie okresu jesiennego i późnowiosenny(przed lub po zakończeniu sezonu grzewczego). Grzałki umieszczone w grzejnikach drabinkowych są wykorzystywane jako suszarki łazienkowe przez cały rok, co bardzo ułatwia pracę gospodarstwa domowego, poza tym zapobiega zawilgoceniu pomieszczenia. Stanowią również idealne rozwiązanie w pokojach dziecięcych(brak ryzyka poparzenia czy spalania kurzu na spiralach grzejnych).

Grzałki –  zastosowanie zależne od budowy

 

grzalkiGrzałki są też niezbędnym elementem wielu linii technologicznych. Zapewniają bezpieczeństwo ciągłości produkcji. Elementy grzejne są używane jako wkłady grzejne w liniach technologicznych produkcji i przetwórstwa żywności bądź także jako elementy komór malarskich i lakierniczych, tuneli grzewczych w maszynach pakujących, urządzeń klimatyzacyjnych, nagrzewnic powietrza, osuszaczy czy też maszyn piekarniczych. Grzałki są również wykorzystywane w kolejnictwie oraz technice medycznej i laboratoryjnej. Grzejniki patronowe znajdują zastosowanie przede wszystkim do podgrzewania narzędzi, oprzyrządowania, form.
Grzałki są stosowane w takich działach przemysłu jak tworzywa sztuczne(ustniki i dysze wtryskarek; stemple do wytłaczania, pieczętowania i zgrzewania w maszynach pakujących), wyroby gumowe, wyroby papiernicze, wyroby techniczne dla medycyny(urządzenia destylujące; ogrzewacze olejowe, kąpiele lutownicze; urządzenia do inhalacji i sterylizacji), wyroby techniczne dla laboratoriów, przemysł drzewny(stemple do wypalania; rozpylacze lakieru i farb), przemysł obuwniczy(prasy wulkanizacyjne; ogrzewacze form; wytłaczarki), przemysł odlewniczy(ogrzewacze rdzennic i kokili; piece próżniowe), przemysł motoryzacyjny(osuszacze i ogrzewacze w układach hamulcowych; podgrzewacze głowic i misek olejowych silników wysokoprężnych).

Natomiast grzałki PTC znajdują zastosowanie w takich urządzeniach jak pistolety do klejenia na gorąco, grzałki do szaf sterowniczych, suszarki do butów, suszarki łazienkowe, kserokopiarki, kamery i inne.

Typowe zastosowanie grzałek
Przewiń na górę