Typowy rower miejski na zakupy

rowery miejskie

Rowery miejskie – gdzie sprawdzają się najlepiej?

Każdy z nas używa roweru do innych celów. Niektórzy, na co dzień dojeżdżają nim do pracy, a inni raczej od święta wybierają się na krótkie przejażdżki. Jeśli więc kupujemy rower musimy zwrócić uwagę, jakie ma mieć przeznaczenie. Inny rower kupi sportowiec, inny amator przejażdżek po górach, a jeszcze inny typowy mieszczuch. Warto, więc przyjrzeć się, jaki rower powinna kupić osoba, która potrzebuje go, aby robić zakupy.

rowery miejskieZwykle, jeśli mówimy o zakupach przewożonych rowerem, to nie mamy na myśli jakiegoś większego obciążenia. Jeśli jednak robimy duże zakupy, to tutaj najlepiej sprawdzi się rower szosowy lub trekkingowy, na którym zawiesimy specjalne torby. Dzięki nim z łatwością przewieziemy wszelkie potrzebne nam zakupy. Jeśli chodzi nam raczej o rower, którym pojedziemy na pobliski baz lub szybkie zakupy do sklepu, to w zasadzie najlepszy będą zwykłe rowery miejskie.
Duże koła, wygodne siodełko, z porodu koszyk na zakupy, a z tyłu bagażnik. Taki rower jest nie tylko bardzo wygodny, bo po pierwsze ma duże siodełko, a po drugie dość szeroką kierownicę. Należy również pamiętać, że rowery te bardzo często są dużo bardziej stabilne. Coraz częściej wyposażone też w specjalny stojak. Z łatwością dojedziemy nim na zakupy, a następnie zapakujemy na niego wszystko to, co udało się nam kupić.
Wygodnie, przyjemnie i bez większych problemów. Takie zakupy będą nie tylko okazją do wyposażenia naszej lodówki, to również świetny sposób na to, aby zapewnić sobie odrobinę ruchu i sportu, o którym zapominamy. Najczęściej bowiem wsiadamy do auta i w jednym miejscu robimy wszystkie zakupy. A czy nie lepiej byłoby udać się na pobliski rynek właśnie rowerem?

Oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić. Warto jednak dodać, że jazda rowerem dużo mniej obciąża stawy niż inne aktywności. Nawet osoby starsze mogą dojechać rowerem do sklepu. Ważne jest również to, że potem nie musza nieść ciężkich siatek. Na rowerze dowiezienie ich do domu jest dużo łatwiejsze. Nie musimy tak się męczyć niosąc ciężkie siaty z zakupami.

Typowy rower miejski na zakupy
Przewiń na górę